Elazığ'da Minik Yürekler Hz. Mevlana’yı ve Mehmet Akif Ersoy’u Andı

Elazığ Belediyesi ve Özel Mavi Sincap Anaokulu işbirliği ile “Hz. Mevlana’yı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı” düzenlendi.

Elazığ'da Minik Yürekler Hz. Mevlana’yı ve Mehmet Akif Ersoy’u Andı KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Belediye Birim Müdürleri, Özel Mavi Sincap Anaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Özel Mavi Sincap Anaokulu Müdiresi Asiye Arıkan: “Ağaç yaşken eğilir. Siz anne ve babalar ve biz Eğitimciler olarak bu bilinçte yıllardır çocuklarımıza Allah, peygamber, millet, vatan sevgisi ve bayrak sevgisi aşılamayı kendimize ilke edindik.  Yıllardır bu ilke ile yolumuza, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biliyoruz ki eğitim insanlığın var olduğu günden bugüne kadar bilim adamlarının ve düşünürlerin üzerinde durdukları önemli bir konudur. İnsanoğlu doğumundan itibaren kesintisiz bir eğitim ve öğretim içerisindedir. Eğitimin gayesi, insanda var olan yetenekleri ortaya çıkarmak ve bu yetenekleri en iyi şekilde geliştirmek ve toplumu oluşturan bireylerin çağın bilgi ve becerileri ile donatmaktır. Eğitim bir bütündür” dedi.

Konuşmaların ardından Özel Mavi Sincap Anaokulu öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler sergilendi. Minikler sergiledikleri gösteriler karşısında büyük beğeni topladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet