Belediyeden Vefa

Elazığ Belediyesi şehir merkezinde bulunan parklara, ünlü simaların adını veriyor. Bu sayede şehre katma değeri olan ve ilimizle özdeşleşmiş kişilerin isimleri parklarda yaşatılıyor.

Belediyeden Vefa GÜNDEM

Belediye meclisinde alınan karar gereği, il merkezinde bulunan park ve yeşil alanlarda isimlendirme çalışmaları devam ederken, yeni uygulama vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Vatandaşlar, belediyenin vefa olgusunu düşünerek, şehrimizle özdeşleşen isimleri parklara verilmesinin takdire özgü bir davranış olarak nitelendiriyor.

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince 180 parka isim tabelaları yerleştirilerek, Celal Dora, Miyadinli Mehmet Efendi, Hacı Cuma Efendi, Şehit Polis Memuru Nedip Cengiz Eker, Mehmet Ağar, Naci Sönmez, Şükrü Kacar, Rasim Küçükel gibi şehirle anılan kişilerin isimleri parklarda yaşatılıyor.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada şehir merkezinde bulunan bütün parklardaki tabelaların kısa bir süre içerisinde yenileneceği ve her bir parkın isimlendireliceği ifade edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet