Ömer Döngeloğlu’na Yoğun İlgi

İlahiyatçı-Yazar ve televizyon programcısı Ömer Döngeloğlu, ‘İslam Tarihi Sohbetleri’ konulu konferansla Elazığlılarla buluştu.

Ömer Döngeloğlu’na  Yoğun İlgi KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu Elazığ İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Çınaraltı Gençlik Söyleşileri” kapsamında düzenlenen ‘İslam Tarihi Sohbetleri’ konulu konferans, Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Mevlana Camii Müezzini Orhan Şahin’in Kuran Tilaveti okumasıyla başlayan program, Ömer Döngeloğlu’nun Muharrem ayını ve İslamiyet’in varoluşundan bugüne Müslümanların çektiği zulümleri konu edinen sohbetiyle devam etti. Müslümanların Mescid-i Aksa ve Kudüs konusunda çok daha duyarlı olmaları gerektiğine vurgu yapan Döngeloğlu, “Peygamber Efendimizin zamanından beri şer güçler, liderlere ve kutsal mabetlerimize her türlü zulmü yapmaktan geri durmamışlardır. Ümmet-i Muhammed’in üç evladı gibi olan Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa ve Mescid-i Haram her gün çeşitli saldırılara uğramakta ve bunların içerisinden en zor durumda olan Mescid-i Aksa’dır. Müslümanların bu durumu dert edinmesi ve daha duyarlı olması gerek” şeklinde konuştu. İslam Tarihi konulu sohbetinin Muharrem ayına denk gelmiş olmasının ayrıca güzel olduğuna değinen Döngeloğlu, “İmam Hüseyin’e, Kerbelâ Şehitlerine ve tüm zamanların şehitlerine çok dua edelim ve rahmet okuyalım” diyerek konferansını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet