Elazığ'da Hangi Okula Erişilebilirlik Belgesi Verildi

İlimizde hizmet veren bir lise Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme komisyonu tarafından sertifika ile ödüllendirildi.

Elazığ'da Hangi Okula Erişilebilirlik Belgesi Verildi EĞİTİM

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar Engelli ve Yaşlı Hizmetlerden sorumlu  İl Müdür Yardımcısı  Selahattin Bozkurt  “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak adına gerek kamuda gerekse özel kurum ve kuruluşlarında  inceleme ve eğitim çalışmalarını başlatıldığını söyledi.

"Bugüne kadar Elazığ'da 885 konut mesken ve kamu kurumunu denetledik. 105 tane de toplu taşıma aracını dizayn ettik düzenledik. Bundan sonra her sağlıklı insanın engelli adayı olduğu düşüncesi ile engelli insanları erişilebilirlik adına kolaylaştırmak için çalışmalarımız devam edecek." dedi.

‘METİN KOLOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ERİŞİLEBİLİRLİK SERTİFİKASI ALAN İLK EĞİTİM  KURUM’U OLDU’

 Bugün yapmış oldukları çalışmalar sonrasında erişilebilirlik sertifikasını almaya hak kazanan Metin Koloğlu Mesleki ve Anadolu Lisemizin sertifikasını vermek üzere buradayız. Son yıllarda hükümetimizin politikası İle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın desteği ile engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırma adına kamu ve özel kuruluşlarda inceleme çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda Metin Koloğlu Mesleki ve Anadolu Lisesi  üstün bir gayret göstererek erişilebilirlik adına önemli çalışmalar yaptılar. Bunun bir sonucu olarak Elazığ’da erişilebilirlik sertifikası alan ilk eğitim kurumu oldular” ifadelerini kullandı.

Metin Koloğlu Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Turan Özdemir  ise, Engellilerin daha rahat erişimini sağlamak için kurum olarak yaptığımız çalışmalar Erişilebilirlik İzleme  ve Denetleme komisyonu tarafından belgeye layık görülmüştür. Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğümüzün bizlere layık gördükleri Erişilebilirlik Belgesi için İl müdür yardımcısı Selahattin Bozkurt ve komisyon üyelerine teşekkür ederim.

Erişilebilirlik Belgesi takdim törenine, Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Selahattin Bozkurt , Metin Koloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Turan Özdemir , Müdür Yardımcıları , Öğretmenler ve Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu üyesi  İnşaat teknikeri İlker Ayaz katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet