Suat Kenç'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Suat Kenç'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı GÜNDEM

1910’da Kopenhag’da düzenlenen  kadınlar toplantısında 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü olarak kabul edilmiştir. Ülkemizde 8 Mart 1984'ten itibaren ise her yıl Dünya Kadınlar Günü olarak  kutlanmaya başlanmıştır. Ülkemizde;  kadın artık erkeğin yaptığı her işte eşit bir hale gelmiştir. Düne kadar kadının yapmasının düşünülemeyeceği meslekler bugün artık kadınlar tarafından gayet başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Çevremizde çok sayıda hakim, savcı, avukat, polis, jandarma görevlisi doktor ve farklı meslek gruplarına mensup  kadınlarımız ile  karşılaşıyoruz ve bundan gururlandığımı dile getirmek istiyorum.

Başta burada, bulunanlar olmak üzere, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

‘’ Cennet Anaların Ayaklarının Altındadır ‘’

Bizim dinimiz cenneti kadınların/ annelerin ayağı altına sermiştir. Ana-babaya 'üf' demeyi bile yasaklamıştır. Kur'an, Peygamberin eşlerini tüm müminlerin anneleri ilan etmiştir. Annelik, başka hiçbir iş ve meslekle mukayese edilemeyecek kadar büyük ve yüce bir meslektir, sanattır. Her Müslüman günlük olarak kıldığı namazlarında okuduğu 'Rabbena' duasında anne-babasının bağışlanması için dua eder.

Bakanlığımız ve Elazığ İl Müdürlüğü olarak, kadına yönelik her tür şiddetin karşısında durmaktayız. İl Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet vermekte olan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğümüz  ve Kadın Konuk Evimiz ile  can güvenliği tehlikede olan, kalacak yeri olmayan kadınlara çocuklarıyla birlikte barınma hizmeti vermektedir. Bunun yanında, ihtiyaç duyulması halinde rehabilitasyon ve her türlü psiko-sosyal destek hizmetleri mevcuttur. Ayrıca, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un 6284 sayılı yasa kapsamında alınan tedbir kararlarının takibi ilgili diğer kurumlarla koordine edilerek yürütülmektedir. Alo 183 Sosyal Destek Hattımızdan bizleri arayarak tüm talep, istek veya şikayetlerinizi iletmeniz halinde, Müdürlüğümüz adına üstümüze düşen gerekli tüm çalışmaları gayret ve titizlikle sürdüreceğimizden hiç kuşkunuz olmasın.

Bir kez daha bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum

elazığ haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet