Özel İdare Kadın Basketbol Takımından Kadınlar Günü Etkinliği

Ankara’nın doğusunda TKB 1. Liginde temsil edilen tek kadın basketbol takımı olan Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

Özel İdare Kadın Basketbol Takımından Kadınlar Günü Etkinliği SPOR

İl Özel İdaresi Spor Tesislerinde gerçekleştirilen etkinlikte Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımı ile daha önceden çeşitli takımlarda basketbol oynamış bayan basketbolculardan oluşturulan bir takım arasında dostluk müsabakası yapılarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe dikkat çekildi.

Karşılaşmanın ardından bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu “İl Özel İdaresi Kadın Basketbol takımı ve yöneticileri olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bir etkinlik gerçekleştirmek ve bir mesaj vermek istedik.  Daha önceden farklı takımlarda basketbol oynamış ve kendilerini basketbolun veteranları olarak adlandırabileceğimiz bayan basketbolcularla takımımız arasında bir dostluk maçı düzenleyerek günün anlamına dair bir mesaj vermeyi planladık. Kadınlar adına Elazığ’da böylesine bir takıma sahip olmak, bunu basketbol birinci liginde iddialı bir kulüp haline getirerek üst sıralara taşımak, bu güzelliği Elazığ halkının hizmetine sunmak, seyircisiyle ve organizasyonuyla gündemde tutmak bizi gerçekten memnun etmektedir. Bu etkinliğimizle de Elazığ’da böylesine bir oluşumun var olduğunu yeniden hatırlatmak istedik. Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Gününü kutluyorum. Şiddetsiz, kavgasız, huzurlu bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.

Genel Sekreter Sabuncu karşılaşmanın ardından eski basketbolcu bayanlara ve İl Özel İdaresi Kadın Basketbol Takımına çiçek takdim etti.

elazığ haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet