Harput’un 931. Fetih Yıldönümü Coşkuyla Kutlanacak

Eşsiz tarihi ve kültürel mirasıyla şehrin geleceğine ışık tutan Harput’un Fethi ve İslamlaşmasının 931. Yıldönümü, 14 Ekim Cuma günü Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenecek bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Harput’un 931. Fetih Yıldönümü Coşkuyla Kutlanacak GÜNDEM

Kutlama programı,  saat 13.00’da Harput Sarahatun Meydanı’nda Mehteran Konseri ile başlayacak. Sarahatun Meydanı’nda düzenlenecek program, protokol konuşmaları, tasavvuf sanatçısı Ahmet Yüce konseri, fetih duası ve Aşure ikramıyla devam edecek.

Programın ikinci bölümünde Harput Hünkar Konağı’nda saat 14.00’da ‘Harput’un Fethi ve Tarihteki Önemi’ konulu bir panel düzenlenecek. Nevzat Ülger moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Prof. Dr. Beşir Aşan, Prof. Dr. Yüksel Aslantaş, Prof. Dr. Enver Çakar ve Doç. Dr. İsmail Aytaç konuşmacı olarak katılacaklar. Panelin ardından Şef Lokman Tasalı yönetimindeki Elazığ Belediyesi Kürsübaşı Korosu, muhteşem bir konsere imza atacak.

Harput’ta düzenlenen etkinliklerin ardından Harput’un Fethi ve İslamlaşmasının yıldönümü kutlamaları Belediye Kültür Merkezi’nde devam edecek. Saat 19.30’da aşure ikramıyla başlayacak programda, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Harput İlahileri ve Muharrem İlahileri konserleri düzenlenecek.

VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ OTOBÜS HİZMETİ

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,  Öğretmenevi önünden saat 11.30'te ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceği belirtilerek, kutlamalara tüm halkımızın davetli olduğu bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet