Av.Esra Soylu, 28 Şubat'ı Unutmadık, Unutturmayacağız

KADEM Elazığ Temsilciliği 28 Şubat 1997 tarihinde yaşanan postmodern darbe girişiminin yıl dönümünde, özellikle gençler açısından farkındalık oluşturmak amacıyla, 27 - 28 Şubat 2016 tarihinde Park 23 AVM'de ‘28 Şubat Standı’ açacak.

Av.Esra Soylu, 28 Şubat'ı Unutmadık, Unutturmayacağız GÜNDEM

KADEM Elazığ Temsilcisi Av.Esra Soylu yaptığı açıklamada, yarınlara daha güvenle bakabilmek için 28 Şubat gibi tarihe kara leke olarak geçen bir sürecin unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini belirterek, “28 Şubat 1997 tarihli MGK toplantısında alınan kararlar ve ardından yaşanan gelişmeler sonrasında özellikle kadınların yaşadıkları baskılara, hak ve özgürlük ihlallerine dikkat çekmek istiyoruz. Bu doğrultuda 27-28 Şubat tarihlerinde, Park 23 AVM’de açacağımız ’28 Şubat Standı’nda broşürlerle o dönemde yaşananlara özellikle de kimliğimize ve inançlarımıza yönelik bu girişime ilişkin, o günün çocukları olan bugünün gençleri arasında, farkındalık oluşturmak istiyoruz. Yaşanan o zorlu süreci unutmamak ve unutturmamak için tüm hemşehrilerimizi standımıza bekliyoruz” dedi.

KADEM Elazığ Temsilciği tarafından yapılan açıklamada, 27 Şubat Cumartesi günü saat 10.00’da açılacak standın 2 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacağı belirtilerek, 28 Şubat Pazar günü saat 13.00’da ise KADEM Elazığ Temsilcisi Esra Soylu tarafından da bir basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet