Elazığ Akıncılar Derneğinden 28 Şubat Açıklaması

Elazığ Akıncılar Derneği 2.Başkanı Mehmet Ertuğrul konuyla alakalı açıklama yaptı.

Elazığ Akıncılar Derneğinden 28 Şubat Açıklaması GÜNDEM

Elazığ Akıncılar Derneğinden yapılan açıklama şöyle ,''Nice Alim ve önderler tarih boyunca Allah’ın ismini daha geniş alanlara yaymak amacıyla mücadele etmiş, canını vermiş şehadete ulaşmışlardır.

 Şubat ayında zulüm,baskı ve dayatmalara boyun eğmeyerek Müslümanların izzet ve şereflerini korumaya çalışan mücahitler zalimlerin hain saldırılarına maruz kalmış ve pek çok dava önderi  Özellikle Şubat ayında şehadet makamına ulaşmıştır.İşte   birçok alim ve önder şehit edildiği için bu aya ‘’Şehadet Ayı’’ denir.

Akıncı şehidimiz Metin Yüksel, ırkçılığa boyun eğmeyerek eşitlik fitilini ateşleyen MalcomX, sarığına dokundurtmayan büyük İslam  alimi İskilipli Atıf Hoca  Bu ayda  şehadet mertebesine ulaşanlardan sadece birkaçıdır. Allah şehadeterini kabul buyursun.

Şubat ayının bir diğer önemli konusu da Türk siyasi tarihine kara leke vuran 28 şubat darbesidir. Bu olay batılı güçler tarafından İslama, Müslümanlara yapılmış büyük bir oyundur.Amaçları İslama zarar vermek olan bu güçlerin planlarının tutmadığını bildirir ve darbeyi yapanları AKINCILAR Derneği olarak  lanetleriz.

           

Ve yine 5 yıl önce 27 şubatta aramızdan ayrılıp Rahmet Rahmana kavuşan Milli Görüş Lideri,54.Hükümetin Başbakanı Hocamız Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ı rahmet ve minnetle anıyoruz.Erbakan Hoca,ömrünü İslama adamış,önce Ahlak ve maneviyat düsturuyla Müslüman milletlere öncülük etmiş ve son yüzyılın Türk ve İslam   siyasetine damga vurmuştur. İslam Ülkeleri için ERBAKAN Hoca bir danışma ve istişare makamı olmuştur. O her zaman hakkı üstün tutan bir anlayış sergilemiş ve her şeyi Allah’ın rızasını gözeterek yapmıştır.Hayatı boyunca canıyla malıyla mücadele etmiş ,emperyalizme,siyonizme ve zalimlere karşı  dik durmuş ve onların oyunlarını bozmuştur.ERBAKAN şuurlu bir Müslümanın sadece namaz kılmakla,oruç tutmakla yetinmeyeceğini ve Cihadında gerekli olduğunu bizlere söylemiştir.Bu ideal uğruna ömrünü adamıştır. 

Erbakan Hocamız Yeni bir dünyanın kurulması gerektiğini her fırsatta dile  getirmiş ve D-8’leri kurarak İslam Birliğini sağlama yolunda önemli adımlar atmıştır. Yine Erbakan Hoca ülkemizde Ağır Sanayi,Havuz Sistemi,Yolsuzlukların  önüne geçilmesi vs. gibi pek çok atılımlara imza atmıştır.Ama dış mihraklar 54.Hükümetin başarısına tahammül göstermeyip 28 şubattan günler ve aylar öncesinden hükümeti yıkmak için çirkin senaryolarını hazırladılar ama Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN hiçbir zaman zulme boyun eğmeden davasından vazgeçmeden bütün zorlamalara rağmen ülkeyi kaosa sürüklememiştir.28 Şubat darbesinin yıl dönümü nedeni ile Akıncılar Derneği olarak Hocamızın vefatının 5. Yıl dönümünde O’nu rahmetle,minnetle anıyor, Allah’tan Peygamberimize komşu olmasını niyaz ediyoruz.’’Muhterem Hocam, bizler emanetine sahip çıkacağız. Bizlere gösterdiğin yolda hedeflere ulaşmak için tüm gücümüzle yürüyeceğiz. Zafer inananlarındır. Mevlam bu ülkeye bir daha 28 şubatlar yaşatmasın.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet