Erbakan Vakfı Elazığ Temsilciliğinden Basın Açıklaması

Erbakan Vakfı Elazığ Temsilciliği Şubat Ayı Basın Açıklaması yaptı.

Erbakan Vakfı Elazığ Temsilciliğinden Basın Açıklaması GÜNDEM

Erbakan Vakfı Elazığ Temsilcisi Haluk Arslan basın açıklaması yaptı. Arslan Açıklamasında şu bilgileri verdi.''Bugün 27 Şubat 2016. Muhterem hocamız, Milli Görüş Hareketinin Lideri, 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hocamızın Hakka yürüyüşünün 5. Yıl dönümü. Bizler Erbakan Vakfı olarak Rahmetli Hocamıza ve onun nezdinde Şubat ayında vefat eden ve Şehit olan İslam’a ve insanlığa büyük hizmetleri geçmiş dava adamlarına, kanaat önderlerimize ve âlimlerimize Allah’tan rahmet dileriz.

Erbakan Hocamız ömrünü tek bir gaye üzerine adamıştır. O da insanlığın saadetidir. O Önce Ahlak ve Maneviyat diyerek toplumun her kesimine Hak ve adaletin ulaşması için çalışmalar yapmıştır. Onun projeleri sadece Türkiye’deki insanları değil tüm Dünya’yı kapsayacak ve kucaklayacak projelerdir. Nerede bir mazlum varsa Erbakan Hocamız dinine ve ırkına bakmadan onun yanında durmuş, zalimin her zaman karşısında yer almıştır. Yaptığı icraatlar ile özellikle D-8 İslam Birliği Projesiyle, Müslümanların yeryüzünde adaleti tesis edip zulüm ve sömürü altında inleyen tüm insanlığın kurtuluşu için gayret göstermiştir. Halen Dünya’nın dört bir etrafında hocamız hayırla yâd edilmektedir.

Yine Erbakan hocamız Milli Görüş Hareketiyle iktidar ortağı olduğu dönemlerde Türkiye’nin son yüzyılına damgasını vurmuştur. Ağır Sanayi hamleleri ve faizsiz denk bütçenin tesis edilmesi için yapılan çalışmalar, İslam Birliği için D-8 in kurulması bunların başında gelir. Özellikle 11 aylık Hükümet süresince denk bütçe, havuz sistemi, hortumun, yolsuzlukların, hırsızlıkların önüne geçilmesi suretiyle Türkiye’yi refaha çıkarmayı bilmiştir. Bu dönemde memura, işçiye, emekliye yüksek maaş zamları vererek toplumun ekonomik seviyesini yükseltmiştir. Ve bunun gibi binlerce icraat ile ‘’İman varsa imkân da vardır.’’ düsturuyla destanlar yazmıştır.

Tabi bunları yaparken Erbakan Hocamızın hep mücadele ettiği Siyonizm, Irkçı Emperyalizm ve küresel güçler ve bunların Türkiye’deki uzantıları da rahat durmamıştır. Tarihe büyük bir kara leke olarak geçen 28 Şubat Post modern darbesini gerçekleştirmişlerdir. Bu darbeyi medya, asker ve diğer oluşumlar eliyle yapmışlardır. Ve sonucunda 54. Hükümeti yıkmışlardır. Bizler 1000 yıl sürecek denilen bu darbeyi yapanları lanetliyoruz ve haykırıyoruz ki Sizin planlarınız tutmadı, tutmayacak. Erbakan’ın mücadelesi Milli Görüş bu toplumun tarihidir, inancıdır ve ruh köküdür. İşte bizler Erbakanlar olarak buradayız.

Muhterem Hocam, biliyoruz sen malıyla, canıyla cihat eden bir insandın. Ve bizler yine biliyoruz ki ömrünü hak dava için harcadın. Kınayanların kınamasından korkmadan zalimlerin karşısında dimdik durabilen bir liderdin. Hicretin Kutlu olsun hocam. Mekânın Cennet olsun.

Bu vesile ile Erbakan Vakfı Elazığ Temsilciliği olarak 11 Mart Cuma günü Saat 19.00’da Kültür Park Mamuretül Aziz Salonunda Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Bey’in katılımıyla gerçekleştireceğimiz Vefatının 5. Yılında Prof.Dr. Necmeddin Erbakan Hocamızı Anma ve Anlama etkinliğine tüm Elazığlı hemşerilerimizi davet ediyoruz.''Dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet