Elazığ Belediyesi’nden Dolandırıcılara Karşı Uyarı

Elazığ Belediyesine aitmiş gibi sahte hesaplar üzerinden vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı belirtilerek, dikkatli olunması istendi.

Elazığ Belediyesi’nden Dolandırıcılara Karşı Uyarı ASAYİŞ

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, dolandırıcılar tarafından Elazığ Belediye Başkan Yardımcıları ve yöneticilerinin profil fotoğraflarını kullanarak açılan sahte hesaplar üzerinden vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı belirtilerek, dikkatli olunması istendi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Belediye Başkan Yardımcılarımız ve yöneticilerimizin profil fotoğraflarını kullanan dolandırıcılık şebekesi üyeleri tarafından açılan sahte hesaplar üzerinden kişilerin listesinden akraba ve yakınlarıyla geçmiş mesajları taranarak sohbete geçiliyor. Daha sonra ise ‘Hediye çeki göndereceğim’ vaadiyle kişilerden önce faturalı bir telefon numarası vermesini istiyorlar. Kurulan güvenle gönderilen mesajı ‘evet’ diye yanıtlayan kişilerden kesilen para dolandırıcının hesabına geçerken, dolandırılan kişinin de telefon faturasına yansıyor. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına bu tür sahtekarlık girişimlerine karşı dikkatli olmaları, hiçbir suretle facebook üzerinden kimseye cep telefonu numaralarını vermemeleri önemle hatırlatılır” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet