Başkan Yanılmaz, Muhtarlarımız Çözüm Ortağımızdır

Muhtarlar 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Başkan Yanılmaz, Muhtarlarımız Çözüm Ortağımızdır GÜNDEM

Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Atlan, Merkeze bağlı Koparuşağı Köyü Muhtarı Gülcan Çeşme, Elazığ Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürü Mukadder Karaaslan ve Elazığ Belediyesi Muhtarlıklar Müdür Vekili M. Salih Tunç ile beraberlerindeki heyet, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, “Muhtarlarımız ülkedeki siyasi yapının içinde vatandaşının fiilen kendi ismine oy vererek seçtiği en önemli unsurdur. Bizim siyasi yapımızın vatandaşa en yakın olan birimidir. Biz 30 Mart 2014 tarihinde göreve geldiğimiz günden itibaren birlikte yönetim anlayışımız gereği muhtarlarımızı, şehrimizin gelişimi noktasında çözüm ortağı olarak kabul ettik. Mahallelerimizde hep birlikte icraatlarımızı sürdürüyoruz. Hepimizin ortak gayesi bu ülkeye ve bulunduğumuz noktaya hizmet etmektir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık müessesesine verdiği öneme dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde gereksiz, anlamsız bir mahkeme kararıyla belediye başkanlığı görevinden alındığında, bir kısım ulusal medya muhtarlık makamını aşağılamak için ‘artık muhtar dahi olamaz’ manşetini attılar. Bugün geldiğimiz noktada muhtar dahi olamazsın denilen Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz askeri darbesinin geri püskürtülmesinde de en büyük rolü oynayan cesur insandır. Devleti uğruna canını ortaya koymuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız sizlerle belli periyotlarla bir araya geliyor. Bu toplantılarda en üstte yer alan cumhurun başı olan Sayın Cumhurbaşkanı ile vatandaşa en yakın olan siyasal yönetim birimi olan muhtarlarımız bir araya geliyor. Bu toplantılar muhtarlık müessesesinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.

“MUHTARLARIMIZA GEREKEN DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYORUZ”

“Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var” diyen Başkan Yanılmaz, Elazığ’ın kalkınması, ilerlemesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Biz hep birlikte yılın 365 günü daha güzel hizmetler sunmanın gayreti içinde olacağız. Mahalle muhtarlarımızın daha güzel hizmet verebilmesi için de muhtar ofislerinin yapımı, eğitim düzeyindeki çalışmalar ve sosyal alanda sunduğumuz hizmetler ile araç-gereç teçhizat destekleriyle muhtarlarımızın vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermesi için gerekli katkıyı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaret sırasında facebook üzerinden yayınlanan canlı ziyaret bağlantısını izleyen İstanbul-Kartal Orhantepe Mahalle Muhtarı Zeki Dağ, telefonla bağlanarak, Elazığlı muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, “Siz değerli muhtarlarımız çok şanlısınız. Sayın Başkanımız gibi bir Başkana sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Sayın Başkanım bu güzel günde sizlerin yanında bulunurken, biz etkinliklerimizi yalnız gerçekleştirdik. Elazığlı muhtarlarımızı kıskandık” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet