Başkan Yanılmaz’dan Gazilere Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şubesini ziyaret ederek gazilerimizin sorun ve taleplerini dinledi.

Başkan Yanılmaz’dan Gazilere Ziyaret GÜNDEM

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ il temsilcisi Mehmet Namık Bulut ve dernek üyeleri ile sohbet eden Başkan Yanılmaz, Gerçekleştirilen ziyaret çerçevesinde konuşmalarına, Millet uğruna bayrak uğruna ve vatan uğruna canlarını ortaya koymuş bütün gazi ve şehitlere minnet borcumuz olduğunu ifade ederek başladı. Gazi ve şehitlere verdiğimiz önemin devletimize ve bayrağımıza verdiğimiz önem ile eş değer olduğunu belirten Başkan Yanılmaz sözlerine şu şekilde devam etti “ Biz gazi ve şehitlerimize ne kadar değer verirsek bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize o kadar değer vermiş sayılırız. Bu bağlamda kendileri için ne kadar hizmet etsek azdır. En son gazilerimizi Çanakkale’ye gönderdik. Çanakkale bir ruhtur ve o ruhun hep canlı tutulması gerek. Gezilerinin Ankara ayağında bende kendilerine eşlik ettim ve özellikle arzu ettim ki Beştepe’deki Külliyede Millet Cami’sinde birlikte namazımız kılalım ve 15 Temmuz’da Beştepe’ye yapılan saldırıyı yerinde görelim. Çanakkale ruhu nasıl unutulmaz bir ruh ise 15 Temmuz’da öyledir. Milletimizi parçalamak bölmek isteyenler hep olacaktır ama bunlara karşı duracak iradeli, imanlı ve cesur insanlarımız da hep olacaktır. Ve biliyorum ki bu ülke böyle imanlı ve kahraman insanlarla dolu. Rabbim ülkemize 15 Temmuz’u bir daha yaşatmasın ve aynı topraklarda hep birlikte huzur içinde yaşayalım” dedi.

Başkan Yanılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şubesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, derneğin işlerinde daha hızlı ve kolaylık sağlamaları amacıyla kendilerine birde bilgisayar hediye etti.

İL TEMSİLCİSİ MEHMET NAMIK BULUT’TAN BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Namık Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şubesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı memnuniyetlerini belirterek, kendilerine teşekkür plaketi takdim etti. Sözlerine şu şekilde devam eden Bulut “Çanakkale gezisi ile birlikte bize verdiğiniz değerin ne derece önemli olduğunu daha iyi anladık. Her zaman bizim yanımızda olduğunuzu hissettirdiğiniz için çok mutluyuz. Konya ve Çanakkale ile başlayan gezimiz Ankara ve Nevşehir ile devam etti. Ankara’da Millet Camii’nde kıldığımız namaz esnasında çok güzel bir atmosfer oluştu. Tarihimizi gezip yerinde inceleme fırsatı bulduk. Katkılarınızdan dolayı gazilerimiz ve eşleri adına size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet