Bakan Eroğlu Elazığ Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Elazığ Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretinde, çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Yanılmaz’ı tebrik etti.

Bakan Eroğlu Elazığ Belediyesi’ni Ziyaret Etti GÜNDEM

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve AK Parti Elazığ milletvekilleri ile il protokolünün eşlik ettiği Bakan Eroğlu’nu Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle karşıladı.

Ziyarette 2014 yerel seçimlerinin ardından başlattıkları çalışmalara ilişkin bir sunum yapan Başkan Yanılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Elazığ Belediyesi’nin Cip Barajı Mesire alanı, Zafran Mesire Alanı, Hayvan Hastanesi, Şorşor Deresi Projesi gibi yatırımlarına verdiği destek ve katkılardan dolayı Bakan Eroğlu’na teşekkür etti.

BAKAN EROĞLU’NDAN BAŞKAN YANILMAZ’A TEBRİK

Başkan Yanılmaz’ı çalışmalarından dolayı tebrik eden Bakan Eroğlu, “Başkanımızı özellikle kurumlarla işbirliği içinde yürüttüğü çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Şorşor Deresi, yapılacak çalışmalarla şehrin gerdanlığı haline dönüşecek. Hayvan Hastanesi dünyada sayılı modern tesislerinden biri olarak hayata geçiriliyor. Şehrin yaşam merkezi Kültür Park muhteşem kartpostallık hüviyete sahip bir çalışma olduğunu dile getiren Bakan Eroğlu

Ancak en önemli başarı şudur. Elazığ Belediyemiz Türkiye’de en kısa sürede yeşil alan, mesire alanı ve parklarını en çok artıran şehrimizdir. Bu kısa sürede şehre yaklaşık 1 milyon metrekarelik bir alan kazandırıldı. Bu kısa sürede şehrin nefes alacağı bu alanların şehre kazandırılmasına yönelik gerçekleştirilen çalışma tüm takdirlerin üzerindedir. Elazığ’da bir marka şehir oluşturuluyor. Türkiye’nin pek büyük şehrinde katı atık bertaraf tesisi bulunmazken Elazığ Belediyesi metan gazından elektrik üretiyor. Çevrecilik sözde değil, özdedir. Hakiki çevreci Belediye Başkanımız buradadır, kendilerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Elazığ’da gerçekleştirilecek yatırımlara ilişkin bilgi veren Bakan Eroğlu, “Hamza Bey Barajı tamamlanmak üzeredir. İsale hattının temelini atıyoruz, çok modern bir arıtma tesisi inşa edeceğiz. Böylece Elazığ, 2060 yılına kadar memba suyu kalitesinde içme suyuna kavuşacak. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek, Bakanlık olarak çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. 2017 yılından itibaren Bakanlık olarak gerçekleştireceğimiz yatırımlarla birinci sıraya yükseleceğiz” dedi.

Başkan Yanılmaz ziyaret sonunda Bakan Eroğlu’na lezzetiyle fark oluşturan Baskil kayısısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet