Başkan Yanılmaz, Selli Köyü Çıkarması

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, birlikte yönetim ilkesi doğrultusunda gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Yanılmaz, Selli Köyü Çıkarması KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, birlikte yönetim ilkesi doğrultusunda gerçekleştirdiği ziyaretleri kapsamında bu kez merkeze bağlı Selli Köyü'nü ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyen Başkan Yanılmaz, “Sizin derdiniz, bizim derdimizdir. Şehrin 40-50 yıllık sorunları başta olmak üzere çözüm için çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte Selli Köyü'nde kıldıkları Cuma namazının ardından Sellililer Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret ettiler. Burada vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi ve sevgiyle karşılanan Başkan Yanılmaz, vatandaşlarla sohbet ederek, başta inşasında sona gelinen Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi olmak üzere çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ziyarette ilk olarak konuşan Sellililer Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Özmen, köyün sorunları ve talepleri ile ilgili olarak Başkan Yanılmaz'a bilgi vererek, Türkiye’de sayılı, dünya standartlarında bir tesis olan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi inşa edilmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

BAŞKAN YANILMAZ: “SİZİN DERDİNİZ BİZİM DERDİMİZDİR”

“Sizin derdiniz bizim derdimizdir, bu düşünceyle problemlerin çözümünü bir bir hayata geçiriyoruz” diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Şehrimizin Şorşor Deresi gibi 40-50 yıllık problemlerini sonlandırmanın mücadelesi içindeyiz. Seçim öncesi Şorşor Deresi problemini çözeceğiz dediğimizde hiç kimse inanmamıştı. Ancak bugün sorunun çözümüne ilişkin projemizde fiili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Proje tamamlandığını Şorşor Deresi çevresi değer kazanacak, şehir için cazibe merkezi hüviyeti kazanacak. Yine uzun yıllar sorun olan şehir merkezi ile Kızılay Mahallesi arasında ana bağlantıyı sağlayan ancak yetersiz kalan DDY Kızılay Köprüsünün genişletilerek yeniden inşa çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Bu sorunu da çözüme ulaştırmış olacağız” dedi.

Çalışmalarında kurumlar arası işbirliğine büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Yanılmaz, devletin imkanlarını şehre kazandırmanın mücadelesi içinde olduklarını kaydetti.

İmkanlar çerçevesinde şehre hizmet sunmanın azmiyle çalıştıklarını belirten Başkan Yanılmaz, “Göreve geldiğimizde 2014 yılı için 150 bin metrekare asfalt dökümü planlamıştı. Biz 2014 yılında 780 bin metre kareye ulaşarak bir rekora imza attık. 2015 yılında 1 milyon 160 bin metrekare asfalt döktük. 2016 yılında ise 2 milyon metrekarenin üzerine çıktık. Kısa bir süre önce Sağlık Bakanlığı'na devredilerek Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Rızaiye binası ismini alan Elazığ Asker Hastanesi’ne ulaşımı sağlayacak bağlantı yolu gibi yeni yol ve bulvarlar açarken, bir yandan da cadde ve sokaklarımızı modern bir kimliğe kavuşturuyoruz. Büyük bir kararlılıkla şehrimize değer katan çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet