Elazığ'da Sokak Satıcılarına Yönelik Şafak Operasyonu

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü sabahın erken saatlerinde belirledikleri adreslere şafak operasyonu düzenledi.

Elazığ'da Sokak Satıcılarına Yönelik Şafak Operasyonu ASAYİŞ

Elazığ Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama şöyle:''Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğümüz tarafından, uyuşturucu madde ticareti yapan (sokak satıcısı) şahısların yakalanmasına yönelik olarak planlı başarılı çalışmalar başlatıldı.  

Bahse konu çalışmalar dâhilinde 27 ara yakalama esnasında,  52 adet ecstasy hap, 7 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan cam pipo, 25 kilo esrar, 102 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Bu olaylarla alakalı olarak yakalanan 5 kişi sevk edildiği ilimiz Adli makamlarınca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.  

Projeli çalışmalar sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesi ve talimatlarıyla 01 Mart 2016 (Bugün) piyasaya uyuşturucu madde sürmeye çalışan şahıslara yönelik olarak eş zamanlı şafak operasyonu düzenlendi.

34 ekip ve 100 personelin katıldığı operasyon kapsamında, 10 ikamet, 3 iş yeri ve 2 araç araması yapılarak 13 hedef şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada, 5 adet ecstasy hap, 50 gram kubar esrar, bir adet plaka esrar, bir adet uyuşturucu içiminde kullanılan cam tüp, 15 adet kan alma tüpü, bir adet hassas terazi, bir adet silah, bir adet kuru sıkı tabanca ve 55 adet fişek ele geçirildi.

Yakalanan hedef şahıslar 02 Mart 2016 (Yarın) ilimiz Adli makamlarına mevcutlu olarak sevk edilecektir.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü suç ve suçluyla mücadelemiz aralıksız devam edecektir.''Denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet