28 Ekim Cuma Günü Okullar Tatil mi?

28 Ekim Cuma günü yarım gün mü okullar tatil mi? 29 Ekim resmi tatili cumartesi gününe denk geliyor. Peki 28 Ekim cuma günü yarım gün mü tatil olacak okullar.

28 Ekim Cuma Günü Okullar Tatil mi? EĞİTİM

28 Ekim cuma günü yarım gün tatil mi okullar açık mı? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu sene cumartesi gününe denk geliyor. Bu nedenle Bu nedenle kamu çalışanları, memurlar ve öğrenciler resmi tatilden yararlanamayacak. 

Bu sene 29 Ekim cumartesi gününe denk geliyor. Merak edilen diğer bir soru ise 28 Ekim Cuma günü okullar yarım gün mü olacak? Daha önceki senelerde 29 Ekim'den önceki günü yarım günü tatil yapan MEB'den henüz resmi bir açıklama yok. İlerleyen günlerde bu sorunun cevabının netlik kazanması bekleniyor.

29 EKİM HANGİ GÜNE DENK GELİYOR TATİL Mİ?
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cumartesi gününe denk gelmesi sebebiyle Memurlar ve özel sektör çalışanları resmi tatilden yararlanamayacak. 

Fakat 28 Ekim Cuma günü okulların yarım gün olması bekleniyor. 29 Ekim cumartesi günü ise resmi törenler yapılacak. 31 Ekim pazartesi günü ise memurlar ve özel sektör çalışanları mesailerine devam edecekler.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanmaktadır.

Kaynak: İnternet Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet