Elazığ’da Hasta Hakları Günü Kutlandı

Elazığ’da düzenlenen etkinlikle ‘26 Ekim Hasta Hakları Günü’ kutlandı.

Elazığ’da Hasta Hakları Günü Kutlandı SAĞLIK

Medical Park Elazığ Hastanesi, 26 Ekim Hasta Hakları Günü‘nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Etkinlik kapsamında hasta hakları bilgilendirme standı kurularak bilgilendirmeler yapıldı. Daha sonra hastane personeli, hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek karanfil verip, el broşürü dağıttı. Hasta haklarının kanun maddeleriyle güvence altına alındığını ifade eden Medical Park Elazığ Hastanesi Hasta İletişim Müdürü Evren Öztürk, hastanın, haklarını koruma sürecinde kendilerine rahatça ulaşmalarını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler sürdürdüklerini ifade etti.

Hasta haklarının önemine vurgu yapan Öztürk, “Faaliyetlerimizi sürdürürken, hasta yakınları, hastalar anketlerden, mesajlardan, telefon görüşmelerinden ve maillerden bize ulaşabiliyorlar. Bizlere ulaşıp rahatça görüşlerini aldıktan sonra çözüm sürecine gidiyoruz. Hasta iletişim birimi bizim için önem arz ediyor. Hem hastane hem de sağlık sektörü olarak kendimizi daha iyi bir yere taşıyabilmek adına hastalarımızın görüşleri bizim için önemlidir” dedi.

Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Mahmut Yıldız ise hasta hakları günü münasebetiyle Öztürk’e çiçek takdim etti.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet