Hasan Eblaşi El Palevi Hz.leri Anılacak

Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri programlarının yedincisinde ilimizin önemli kanaat önderlerinden “Hasan Eblaşi El Palevi Hazretleri” anılacak.

Hasan Eblaşi El Palevi Hz.leri Anılacak KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin manevi şahsiyetlerini yeni nesillere tanıtma amacıyla düzenlenen 'Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri' programlarının yedincisinde ilimizin önemli kanaat önderlerinden “Hasan Eblaşi El Palevi Hazretleri” anılacak.

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde 29 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da düzenlenecek programda Palu’da Vakıf ve Medreseler teması da işlenecek.

Araştırmacı – Yazar Sami Yılmaz’ın moderatörlüğünü yapacağı panele, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Çakar, 100. Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayati Aydın, Vakıflar Genel Müdürlüğü Arşiv Uzmanı Hilal Aydemir, Kovancılar Eski Belediye Başkanı İlahiyatçı Bekir Yanılmaz, Ziraat Bankası Eski Bölge Müdürü M. Faruk Ülgen ile Araştırmacı – Yazar Serdar Karabulut konuşmacı olarak katılacak.

 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Elazığ Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Aziz Şehrin Aziz Şahsiyetleri' programlarının yedincisinde 19. Yüzyılda  Medine’ den gelerek Palu ilçesine yerleşen şehrimizin ve bölgemizin manevi alanda gelişmesinde, vakıf ve medreselerin yaşatılmasında önemli rol üstlenen  “Hasan Eblaşi El Palevi Hazretleri” nin hayatının ele alınacağı ve Palu’da Vakıf ve Medreseler temalı bir panelin düzenleneceği ifade edilerek, 29 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek programa tüm halkımızın davetli olduğu bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet