Anaokulu Öğrencileri Geleceğin Giysilerini Tasarladılar

Özel Bir Kolejin Anaokulu öğrencileri, düzenlenen “Gelecekteki Giysilerimiz” adlı etkinlikte tasarladıkları giysileri sergilediler.

Anaokulu Öğrencileri Geleceğin Giysilerini Tasarladılar EĞİTİM

Minik tasarımcıların, yaşadıkları sorunlara tasarladıkları giysilerle buldukları çözümlerler izleyenleri şaşırttı.

 

 Kolejde çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek, özgüvenlerini arttırmak, sorumluluk bilincini kazandırmak ve tasarladıklarını ürüne dönüştürmek amacıyla gerçekleştirilen “Gelecekteki Giysilerimiz” adlı gösteride 5 yaş gurubu öğrenciler gelecekte insanlığa faydalı olacağını düşündükleri giysileri tasarlayıp sundular. Her yıl düzenlenen etkinlikte öğrenciler düşünmeye ve tüketmekten çok üretmeye teşvik ediliyor.

 

Birbirinden farklı sorunlara kendi bakış açılarıyla çözüm üretmek üzere tasarladıkları birbirinden ilginç kıyafetler izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

 

Tasarlanan Giysilerden Bazıları:

Mevsimine Göre Renk Değiştiren Elbise, Kaybolduğunda Evine Götüren Ayakkabı, Mutluluk Saçan Eldiven, Gece Uyandığında Yol Gösteren Işıklı Gözlük, Yaşı Büyüdükçe Büyüyen Tişört, Yardıma İhtiyacı Olan Hayvanlara Yardım Eden Etek, Ağacın Duygularını Anlayan Kostüm, Güldüren ve Mutlu Eden Şapka, Zor Durumdakilere Yardım Eden Kostüm, Hava Soğuyunca Uzayan Şort.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet