Cumhuriyetin İlanı Elazığ'da Bir Başka Kutlanır

Cumhuriyet’in ilanının 93. yıl dönümü Elazığ’da coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyetin İlanı Elazığ'da Bir Başka Kutlanır GÜNDEM

Elazığ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Elazığ Valiliğinde başlayan programda Vali Murat Zorluoğlu, protokol üyelerinin bayramlarını kutladı. Ardından Malatya Caddesi üzerinde belediye önünde tören düzenlendi. Etkinliğe katılan öğrenciler, askeri birlikler, vatandaşlar ve diğer protokol üyelerini, Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Garnizon Komutan Vekili Albay Mehmet Cihanoğlu tören aracıyla selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram mesajı okundu. Törende konuşan Vali Murat Zorluoğlu, “Kurulduğu ilk gün olduğu gibi bugün de dünyanın her yerindeki mazlumlar, mağdurlar ve muhtaçlar için umut olma özelliğini koruyan, bu durumda olan milletlere kapılarını ve gönlünü sonuna kadar açan bir cumhuriyetimiz var. Ne mutlu bize ki, 93 yılın ardından geldiğimiz noktada ekonomisiyle göz kamaştıran, demokrasisi her geçen gün ileri standartlara ulaşan, milli birlik ve kardeşliğini her türlü engellemelere rağmen en güçlü şekilde muhafaza eden bir ülkemiz var” dedi.

FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği 15 temmuz hain darbe girişimi esnasında ve sonrasında meydanları doldurarak, mermilere göğsünü siper ederek iradesine sonuna kadar sahip çıkan bir milletin olduğunu aktaran Vali Zorluoğlu, “ GAZİ paşa ve arkadaşlarının attığı temellerin, koyduğu ilkelerin, gösterdiği hedeflerin isabeti bugüne kadar defalarca teyit edilmiştir.Türk milletinin bekasının ve milletler camiası içinde hak ettiği yeri almasının en doğru aracı, en doğru şeklinin cumhuriyet yönetimi olduğu tartışma götürmeyen bir gerçektir” diye konuştu.

Öğrencilerin şiirler okumasının ardından Elazığ Belediyesi Mehteran takımı yer aldı. Daha sonra Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ekibi, yöresel halk oyunlarını sergiledi.

Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrencilere Vali Murat Zorluoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından madalyaları ile hediyeleri verildi.
Okullar ve askeri birliklerin yer aldığı kortej geçişiyle kutlamalara sona erdi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet