Camilerimizdeki Tüm Hizmetlerde Paraya Hayır

Camilerimizin yeniden ihyası için Camilerimizdeki tüm hizmetlerde paraya hayır diyiyoruz.

Camilerimizdeki Tüm Hizmetlerde Paraya Hayır GÜNDEM

Peygamber efendimizin varisleri olan imamlarımız Artık Kur’an okumada,Sela vermede,Cenaze defninde,Mevlütlerde Para almamaları ve zorla verilmemesi gerekir.

Bölge camisi olarak aldığımız kararda hiçbir hocamız.Camide yapılan hizmetlerden Kuran okuma,sela verme,Mevlüt okuma,Nikah kıyma ve cenaze defni yapılmasında para alınmayacaktır. Para alanda suçludur verende suçludur. Verenin suçlu olması benim param var dersin alıştırırsın olmayanın vebaline girersin o zaman camilerimizde zengin fakir ayrımı olur. Buda camilerimizin ruhuna aykırıdır.

Taziye evlerinde para alınmayacaktır.Fakir kardeşlerimizin çay,şeker ihtiyaçları derneğimiz tarafından karşılanacaktır.Camimizin Abdesthanesi üçretsizdir. Kimse ücret talep edemez. Camimizin kütüphanesini açmış bulunmaktayız Tüm öğrenci kardeşlerimizi ders çalışmaları için camimize bekliyoruz Çayımız saat 12:00 den yatsı namazına kadar olacaktır.Camimiz ünüversite gençlerine her ayın sonundaki cumartesi yemekli iştişare sohbetleri yapılacaktır.Camimiz 10 öğrenciye burs vermekte olup öğrencilerimiz belirlenmiş olup kendileri aranmış olup Kasım 20 si gibi burs ödemeleri yapılacaktır.

Din görevlileri devletten maaş almaktadır kesinlikle sela ve diğer benzeri durumlarda işte bu cenaze namazı kıldırma olabilir veya  kuran okuma olabilir bu tür şeylerde para teklifinde bulunamaz böyle birşey yaparsa suç işlemiş olur.Dernegimize veya müftülüğe isteyenleri bildirmenizide rica ederiz.Vatandaşlarımızın  görevlilere para teklifinde bulunmamalarını istiyoruz. Eğer ki çok ısrarcı davranıyor veya camii ye yardım etmek istiyorsa, caminin kendi derneği vardır banka hesap numaraları mevcuttur gider gönlünden geçen parayı o hesaba yatırırsınız.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Yücel akgüneş @Camide sohbet

30 Ekim 2016 22:22

Bütün camilerimizde öğle namazından 15 dakika önce hocalara soru cevap olayı yapılsa cemaat bilmediği konularda bilgilense daha güzel olur diye düşünüyorum

Haber Scripti: Medya İnternet