Elazığ Belediyesi’nden Güvenlik Görevlilerine İletişim Eğitimi

Elazığ Belediyesi vatandaşa daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla bünyesinde görev yapan özel güvenlik görevlilerine yönelik, ‘İş ve Sosyal Hayatta İletişim’ konulu eğitim başlatıldı.

Elazığ Belediyesi’nden Güvenlik Görevlilerine İletişim Eğitimi ASAYİŞ

EBEGEM ve Halk Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen kurs, yoğun bir katılımla başladı. Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde dört ayrı guruba yönelik düzenlenen eğitimler, toplam 64 saat sürecek.

Eğitimlerde, hızla değişen ve gelişen iletişim teknolojileri doğrultusunda, bireylerin kendilerini güncellemeleri ve iletişim bilgi ve becerilerine katkı sağlanması hedefleniyor.

Eğitimleri sosyal hayatta iletişim becerileri ve iş hayatında iletişim becerileri şeklinde iki boyutlu olarak ele aldıklarını ifade eden Psikolojik Danışman Bülent Polat, “Son yıllarda özellikle internetin yoğun olarak kamu kurumlarında da kullanılması üzerine, vatandaşlar rahatsızlık hissettikleri bir kamu hizmeti veya iletişimde herhangi bir rahatsızlık yaşadıkları kamu dairesi ile ilgili olarak haklarını daha rahat arıyor, sunulan hizmetlere ilişkin daha duyarlı davranıyorlar ve sorguluyorlar. Vatandaşların bilgiye ulaşmaları daha da kolaylaştı, gerektiğinde bilgi talebinde bulunabiliyorlar. Kamu kurumları da devletin sağladığı olanaklar ve halkın daha bilinçlenmesi doğrultusunda, kendilerini geliştirmek adına önemli adımlar attılar” diye konuştu. Etkili, etkin ve doğru iletişim teknikleri hakkında bilgilendirmelerin yapılacağı kurs sonunda katılımcılara, EBEGEM ve Halk Eğitim Müdürlüğü onaylı Katılım Belgesi verilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet