Umreye Gidecek Olanlardan 540 Dolar Ek Ücret Alınıyor

Elazığ Müftüsü Peyami Güngör, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Umreye Gidecek Olanlardan 540 Dolar Ek Ücret Alınıyor GÜNDEM

Elazığ Müftüsü Peyami Güngör, daha önce 3 defa umreye gitmiş olup, 4’üncü kez gidecek olanlardan Suudi Arabistan tarafından 540 dolar ek ücret alındığını belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu ücretin alınmaması için girişimlerini sürdürdüğünü söyledi. 

Elazığ Müftüsü Peyami Güngör, 31 Ekim itibarıyla başlayan 2016 -2017 dönemi umre kayıtları hakkında bilgi verdi. Suudi Arabistan’ın yoğunluğu azaltmak için 4’üncü kez umreye gidenlerden 540 dolar ek ücret alabileceğini ifade eden Güngör, daha netleşen bir durumun olmadığını ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ücretin alınmaması için girişimlerini sürdürdüğünü söyledi. Vatandaşların istediği zaman, istediği türde maddi imkanlarına göre gidebilecekleri umre çeşitleri olduğunu vurgulayan Güngör, “Otel tipleri en pahalı olanlardır. 1600 dolar ile 2000 dolar arasında otel tipleri var. Bunun yanı sıra Kabe’ye yürüme mesafesinde olan oteller var. O otellerin fiyatı 1300 ile 1500 dolar arasında değişiyor. Bir de servisle gidip gelinebilecek uzaklıkta oteller var. Bunlarda yine 1200 ile 1400 dolar arasında değişen fiyatlara sahip. Günlerine göre değişiyor. 14 günlük var, 24 günlük var” dedi.

Öğretmen ve öğrenciler için de sömestr tatilinde 950 dolara 11 günlük umre turu olduğunu aktaran Güngör, “Hem zaman hem de fiyat bakımından uygun olarak ayarlanmıştır. Vatandaşlarımız müftülüğümüze gelerek ya da diyanet işleri başkanlığımızın hac.diyanet.gov.tr kendileri de kayıtlarını yaptırabilirler. Kayıtlarını yaptıktan sonra dilekçe ve en az 1 yıllık pasaportlarını getirip müftülüğümüze teslim ediyorlar” diye konuştu.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet