Anne Üniversitesi’nde Yeni Dönem Heyecanı Başlıyor

Elazığ Belediyesi Anne Üniversitesi, Elazığlı hanımların gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor.

Anne Üniversitesi’nde Yeni Dönem Heyecanı Başlıyor EĞİTİM

Üniversite eğitimi için fırsat bulamayan annelere hayallerini gerçekleştirme fırsatı sağlayan Anne Üniversitesi’nde yeni dönem kayıtları için sona gelindi.

Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Anne Üniversitesi, 5. döneminde Fırat Üniversitesi hocalarının katkılarıyla, anneler için yepyeni ufuklar açmaya, özgüvenlerini desteklemeye,  bilgilerini güncellemeye ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Bayanların yoğun ilgi gösterdiği ve dört dönemde yüzlerce mezun veren Anne Üniversitesi’ne başvuru için tek şart, okuma-yazma bilmek.

HEDEF TOPLUMDA DAHA DONANIMLI VE GÜÇLÜ KADINLAR

Toplam 8 hafta süresince anne ve anne adayları, İnsan İlişkileri ve İletişim, Sağlıklı Beslenme ve Yaşam, Eğitimde Ailenin Rolü, Girişimcilik, Boş Zaman Değerlendirme, Temel Dini Bilgiler, Ev Ekonomisi ve Yönetimi, Değerler Eğitimi, Aile Sosyolojisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Kuran-ı Kerim (Tecvit) ve Osmanlıca dersleri alarak, yaşamlarına katkı sağlıyorlar.

HANIMLARA ÜNİVERSİTE MEZUNİYETİ HEYECANI

Eğitimler süresince yemek-çay-kahve-kırtasiye malzemeleri gibi ihtiyaçları Elazığ Belediyesi tarafından karşılanan bayanlar, eğitim programı sonunda da muhteşem bir törenle mezuniyet heyecanı yaşıyorlar.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kurs müracaatlarına yönelik okuma-yazma bilmek dışında herhangi bir sınırlamanın olmadığı belirtilerek, “Kurslarımıza katılmak isteyen bayanların, İzzetpaşa Mahallesi Şehit Yüzbaşı Tahir Caddesi NO:19’da (Belediye lojmanları yanı) bulunan Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi’ne(EBEGEM) başvuruda bulunmaları gerekmektedir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet