CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, ''Sağduyulu Davranmalıyız''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Ankara’da meydana gelen terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada sağduyu çağrısında bulundu.

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, ''Sağduyulu Davranmalıyız'' SİYASET

Saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Kaplan, saldırıyı nefretle ve şiddetle kınadığını vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Başkent Ankara’da meydana gelen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı terör saldırısını kınadı. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Kaplan, sağduyu çağrısında bulundu ve vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Kaplan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dün akşam Başkent Ankara’da akşam saatlerinde meydana gelen insanlık dışı terör saldırısında 28 kişi hayatını kaybetti. Türk Silahlı Kuvvetleri’ni taşıyan personel aracına yönelik gerçekleştirilen saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz. Bu hain saldırı bir kez daha sağduyulu davranarak teröre karşı dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde olmamızı zaruri kılmıştır. Saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personellerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum”

CHP İl Başkanı Kaplan ayrıca bu sabah Diyarbakır’da meydana gelen terör saldırısını da kınayarak, saldırıda hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diledi. Kaplan şöyle konuştu: “Türkiye, Ankara'daki bombalı saldırının şokunu yaşarken bir acı haber de bu sabah Diyarbakır'dan geldi. Diyarbakır-Bingöl karayolunun 30. kilometresindeki Mermer Mahallesi mevkisinde, mayın arama tarama faaliyetinden dönen askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında yola yerleştirilen patlayıcı infilak ettirildi. Patlamada 6 asker şehit oldu, 1 asker de ağır yaralandı. Bu vesileyle ülkemize bu acıyı yaşatan terör saldırılarını bir kez daha nefretle ve şiddetle kınıyor, vatandaşlarımızı teröre karşı birlik ve beraberlik içerisinde olmaya davet ediyorum” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet