Başkan Yanılmaz, Ak Parti 6. Bölge Yerel Yönetimler Toplantısında

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti 6. Bölge Yerel Yönetimler Toplantısı’na katıldı.

Başkan Yanılmaz, Ak Parti 6. Bölge Yerel Yönetimler Toplantısında SİYASET

Malatya’da düzenlenen  AK Parti 6. Bölge Yerel Yönetimler Toplantısı’na Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, bölge milletvekilleri ile il, ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda konuşan   Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunmasının ardından, yerel yönetimlerin önemine vurgu yaparak, Türkiye'de yerel yönetim anlayışının AK Parti'yle birlikte değiştiğini kaydetti. AK Parti iktidarı döneminde hiçbir belediyeye ayrım yapmaksızın destek verildiğinin altını çizen Bakan Tüfenkci, “AK Partili Belediyeler olarak sizler çaldırmadınız, kendi nefsinize harcamadınız, halktan aldığınızı merkezi hükümetin bu halkın vergilerinden size sağladığı desteği, hakkını vererek, bu millete kuruşuna kadar hizmet ettiniz. AK Partili belediyecilik anlayışı budur. Bizim arkamızda halkımız var. Birileri gibi  sırtımızı ne Kandil’e, ne de başka bir örgüte dayamadık. Biz sırtımızı Hak’ka ve halkımıza dayadık” diye konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ise ülkenin kalkınma sürecinde yerel yönetimlerin önemli bir rol üstlendiklerini kaydetti. AK Partili belediyeciliğin hizmet anlayışını anlatan Kaya, “Şehirde insan ruhunu besleyecek projeleri hayata geçirmek, AK Partili belediye başkanlarımızın olmazsa olmazıdır” dedi.

İki ayrı oturum halinde gerçekleşen toplantı, soru-cevap bölümüyle sona erdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet