Kent Konseyi Gençlik Meclis’i Toplantısı Gerçekleştirdi

Mücahit Yanılmaz’ın başkanlığında bir araya gelen kent konseyi gençlik meclisi üyeleri, Kent Konseyi Gençlik Meclis’i toplantısı gerçekleştirdi.

Kent Konseyi Gençlik Meclis’i Toplantısı Gerçekleştirdi GÜNDEM

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın başkanlığında bir araya gelen kent konseyi gençlik meclisi üyeleri, Elazığ Belediyesi Harput Salonu’nda Kent Konseyi Gençlik Meclis’i toplantısı gerçekleştirdi.

Gençlerin kent yönetimine aktif olarak katılmaları, kent sorunlarının çözümünde rol almaları, kendi sorunlarına sahip çıkmaları, gençlik alanında politikalar üretmeleri ve yaşanılabilir bir Elazığ için gençlerin çözümün bir parçası haline gelmeleri amacıyla gerçekleştirilen meclis toplantısı, Başkan Yanılmaz ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

BAŞKAN YANILMAZ: “SİVİL DÜŞÜNCENİN YÖNETİME HAKİM OLMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Kent konseyi bünyesinde oluşturulan gençlik meclisinin, sosyal politikalara yönelik konularda ve sivil düşüncenin yönetimde hakim olmasında çok önemli bir parçayı oluşturduğunu dile getiren Başkan Yanılmaz, gerçekleştirdiği konuşmada “Kent Konseyi verdiği katkı ve destek ile sivil iradenin yönetime yansımasıdır. Sizler de kent konseyinin gençlik konseyini oluşturuyorsunuz. Kent konseyi içerisinde benim en önem verdiğim birimlerden birisiniz. Gençler ile iç içe olmak, onları geleceğe hazırlamak, vatanını, milletini ve bayrağını seven, inançları uğruna mücadele etmeyi hedef edinen bir gençlik oluşturmak hepimizin hedefidir. Her bir gencimizin gelecek ile ilgili idealleri ve planları var. Bu çok doğal ama bütün ideallerin üzerindeki ideal vatan ve millet sevgisi olmalıdır” dedi.

Gerçekleştirilen toplantı çerçevesinde sözlerine, Başkan Yanılmaz’ın gençlere gösterdiği ilgi ve alakadan duydukları memnuniyeti ifade ederek başlayan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Burak Arslan, “Gençlik meclisi olarak bizim amacımız, Elazığ’da din, dil, ırk farkı gözetmeden tüm gençliğe ulaşarak bu gençliğin vatanına ve milletine fayda sağlayan bireyler olarak bilinçlenmesini sağlamaktır. Gençlik Meclisi olarak bizler ar-ge, plan ve projeler yaparak bir yol haritası belirleyeceğiz. Ve bu doğrultuda memleketimize ve ülkemize faydalı olmaya çalışacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet