Elazığ'da Camiler Modern Cihazlarla Temizleniyor

Elazığ Belediyesi her gün yüzlerce kişinin ibadetlerini gerçekleştirdiği camileri modern cihazlarla temizliyor.

Elazığ'da Camiler Modern Cihazlarla Temizleniyor KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Belediyesi her gün yüzlerce kişinin ibadetlerini gerçekleştirdiği camileri daha sağlıklı ve steril koşullara kavuşturmak için çalışmalarını titiz bir şekilde sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kent merkezindeki rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra belli periyotlarla mahallelerde gerçekleştirdiği kapsamlı temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler yapılan çalışmalar kapsamında Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi Camii’nde vakumlu halı yıkama makineleriyle halıların temizliğini gerçekleştirirken bir yandan da 80 derecelik buharlı temizlik aracıyla abdesthaneyi de detaylı bir şekilde dezenfekte etti.

BATI SİTESİ CAMİİ İMAMI: “BELEDİYEMİZ TEMİZLİK HİZMETİNİ HİÇ AKSATMIYOR”

Temizlik noktasında ibadethanelere gösterilen hassasiyetin ve önemin farkında olduğuna vurgu yapan Batı Sitesi Cami İmamı Veli Bozkurt, her gün yüzlerce kişinin aynı ortamı paylaştığını ve aynı havayı soluduğunu belirterek, “Cami ve müştemilatında gereken hijyen koşullarının sağlanması için belediye ekiplerinin hiç aksatmadan gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarından çok memnunuz. Kendi adıma ve cami cemaati adına Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi. 

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili “Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde halkın yoğun olarak kullandığı otobüs duraklarının, karaçalı çeşmelerinin, çocuk oyun gruplarının ve kaldırımların yanı sıra cami ve mescitlerde yapılan çalışmaların aralıksız bir şekilde devam edecek” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet