Elazığspor Kulübünden Tahir Öztürk'le ilgili Zehir Zemberek Açıklamar

Elazığspor kulübü Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk'ün yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Elazığspor Kulübünden Tahir Öztürk'le ilgili Zehir Zemberek Açıklamar SPOR

Elazığspor kulübünden yapılan yazılı açıklama şöyle:''Elazığ Milletvekili Sayın Tahir Öztürk’ün 8 ve 9 Kasım tarihlerinde ilimizde yayın yapan yerel bir gazetedeki anlamsız ve gereksiz açıklamalarını Elazığspor Kulübü olarak kabul etmemiz mümkün değildir.

Yönetim Kurulumuz, Sayın Tahir Öztürk’ün ifade ettiği gibi bu göreve bilerek ve isteyerek gelmiştir.

Bu şehrin en büyük marka değeri olan ve 50 yıllık bir maziye sahip Elazığsporumuzu bekleyen tehlikeleri bertaraf etmek için bu görevi üstlenmişlerdir.

Bilinmelidir ki; 25 Mayıs’ta gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ve Mali Genel Kurulda açıklanan ve ibra edilen borç miktarı ile kongre sonrası önümüze çıkan borç tablosu arasında çok büyük bir fark vardır.

Göreve geldiğimiz yaklaşık 6 aydan bu yana Yönetim Kurulumuz, gecesini gündüzüne katarak büyük bir özveri ve gayretle Elazığspor’u bataklıktan çıkarmanın çabası içerisindedir.

Kulübümüzün zor günler geçirdiği bu dönemde yapılan bu talihsiz açıklamalar, kulübümüze zarar vermekten öteye gitmeyecektir.

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde kulübü büyük zararlara uğratanlara hesap sormak yerine, eski yönetimin yaptığı yanlışları düzeltme çabasına giren yönetim kurulumuzu karalamak, bizleri Sayın Tahir Öztürk ile ilgili farklı düşüncelere yöneltmiştir.

Kulübümüze FIFA tarafından verilen transfer yasağı ve tarihi puan silme cezalarının hangi yönetim zamanında geldiği kamuoyunca ve cefakâr taraftarlarımızca bilinmektedir. 

İlimiz Milletvekili Tahir Öztürk’ün Elazığ’a bir Avukatın geldiği ve bordo beyazlı yönetimden bir muhatap bulamadığını söylemesi Elazığspor’a ne kadar uzak olduğunu da gözler önüne sermiştir.

Bahsi geçen Avukatın kongre sürecinden önce iddia ettiği alacağını tahsil etmek için geldiğini daha önce kamuoyuyla paylaşmıştık.

Ayrıca sürekli gündemi meşgul eden amacı sadece reklam yapmak olan bu meşhur(!) Avukat  “Sözde alacağı ücretin” 506.011.50Euro, 2.765USD, 1.398CHF+690TL olduğunu iddia etmektedir.

Şu da bilinmelidir ki; geçmiş yönetimin görevlendirdiği bu Avukatın,  FİFA’da bulunan dosyalarımızla ilgili yapmış olduğu anlaşmalar sadece kağıt üzerinde kalmış ve çözüm noktasına ulaşmamıştır.

Yine “Belediyede muhatap bulunamıyor. Belediyede değil mi yöneticileri ? Yöneticisi Başkan Yardımcısı değil mi ? Yönetimin bir kısmı Belediyenin adamları. Avukat diyor ki ben Elazığspor’da muhatap bulamadım. Bulsaydım cezanın bir kısmını indirebilirdik” ifadelerini kullanan Sayın Tahir Öztürk’e cevabımız şudur ki; Kulüp Başkanımızın ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin kapsının 24 saat herkese açık olduğunu ve görüşmek isteyen hiç kimsenin bu talebini geri çevirmeyeceklerini belirtmek isteriz.   

Açıklamasında “Ben beceremedim deyip, benden öncekini kötülemek çözüm getirmiyor” ifadelerine de yer veren Sayın Tahir Öztürk, acaba 6 ay boyunca kulübümüzün kaç dosyayı çözüme kavuşturduğunu, kulüp lisansını hangi şartlarda aldığını ve yine olası -3 puan cezasının önüne nasıl geçtiğini biliyorlar mıdır?

Şükürler olsun ki, Elazığspor sahipsiz değildir. Kendisi hariç Elazığ’ın bütün paydaşları bizlerledir. Yönetim Kurulumuz, Elazığsporumuzu benimseyen tüm kamuoyuyla birlikte bu şanlı kulübü ayakta tutmaya çalışmaktadır.  

Gönül isterdi ki Sayın Tahir Öztürk, aynı duyarlılığı bu borç yükü oluşurken de, kulübe tarihinde ilk kez FIFA tarafından transfer yasağı ve puan silme cezası verilirken, bir alt lige düşme ve kulübün kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken de gösterseydi.

Şimdi Elazığspor Kulübü olarak, Milletvekilimiz Sayın Tahir Öztürk’e soruyoruz;

Yönetim Kurulumuz, 6 ay boyunca kulübümüzün büyük sıkıntılarının çözüme kavuşması için uğraş verirken, bu şehrin Milletvekili olarak çözüm adına bu sorunların neresinde yer aldınız?

Tüm bu sıkıntıların sebebi olan eski yönetime karşı bir eleştiri yapmamakla birlikte, Elazığspor tarihine kara leke olarak sürülen transfer yasağı ve puan silme cezasına sebep olanlarla ilgili neden bir açıklama yapma gereksinimi duymadınız?

Bizler bu kulübü yeniden şahlandırmak adına kalıcı gelir projeleri üretirken, bu projelerin uygulanması adına siyasi arenada ne gibi girişimlerde bulundunuz?

50 yılık geçmişe sahip olan Elazığspor’u borç batağına sürükleyen ve akrabalık bağınızın bulunduğu eski Yönetim Kurulu Başkanını ve Yönetimini sahiplenme mücadelesi içerisine girme sebebiniz nedir?

Bu güzide şehrin bir Milletvekili olarak, Elazığsporumuzun şuana kadar hangi maçlarına iştirak ederek mutluluğumuza veya üzüntümüze ortak oldunuz?

Ankara’da tertip edilen, İlimiz Milletvekilleri Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz ve Ak Parti İl Başkanımız Sayın Ramazan Gürgöze’nin katıldığı toplantıya davet edilmenize rağmen siz neden katılmadınız?

Bu açıklamalar size kimler tarafından yaptırıldı?

Sayın Tahir Öztürk; tüm bu soruların cevabını kamuoyu nezdinde cevaplandırmanızı istiyoruz.

Elazığ’ın tüm paydaşlarıyla, Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu, Milletvekillerimiz Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla ve her daim bizlere destek olan cefakâr taraftarlarımızla kenetlenerek 50.yılında Elazığsporumuzu ayakta tutmaya çalışan herkese teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Son olarak, Sayın Tahir Öztürk’ün manidar ve amaçlı açıklamalarını tüm kamuoyunun ve çok kıymetli Elazığspor taraftarının takdirine bırakıyoruz. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet