MARED Elazığ'ı Tanıtmaya Devam Ediyor

MARED olarak “15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen 38. Vodafone İstanbul Koşusu kapsamında gerçekleştirilen maratona katıldık.

MARED Elazığ'ı Tanıtmaya Devam Ediyor GÜNDEM

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Elazığ’ı temsilen Marmara Elazığlılar Derneği (MARED) olarak “15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen 38. Vodafone İstanbul Koşusu kapsamında gerçekleştirilen maratona katıldık.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilenve 13 Kasım 2016 Pazar günü yapılan organizasyonda 15 kilometre (yarı maraton) ve 10 kilometre yarışları ile 8 kilometrelik “Kahramanlar Koşusu” adı altında düzenlenen ve yüksek katılımla gerçekleştirilen halk koşusu yapıldı. Şehitlerin anısına saygı amacıyla koşu start noktalarında tabanca kullanılmadı. Koşular, hoparlörden verilen korna sesiyle başlatıldı. Çok sayıda kurum, şirket, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yer aldığı bu büyük organizasyonda, MARED adına Yönetim Kurulu Üyesi Milli Atlet Cahit Kuran, 15 km koşusunda gösterdiği takdire şayan performans ile yine göğsümüzü kabarttı. Yaklaşık 6 aydır bu koşu için özel olarak hazırlanan Cahit KURAN kazandığı madalya ve ödülleri MARED adına kabul etti ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle maratona katılamayan Başkan Mahmut Kahramana iletmek üzere teslim aldı. MARED 2. Başkanı Şaban Polat, İcra Kurulu Üyesi Gürbüz Böler ve Basın Yayın Sorumlusu Gülden ÖZER de, 93 metre uzunluğunda dev bayrağın sembolü olduğu halk koşusuna katıldı.

Soğuğa ve yağmura rağmen binlerce insanın şehitler anısına koştuğu İstanbul Maratonu, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden biri olarak tarihte yerini aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet