Gezin'in Sahibi Gezinliler Olacaktır

Maden Alacakaya Arıcak Sivrice Stratejik Araştırma ve Kalkınma Derneği geçtiğimiz hafta sonu gezin Muhtarlığını ziyaret ederek istişare toplantısı yaptı.

Gezin'in Sahibi Gezinliler Olacaktır KÜLTÜR-SANAT

Toplantıda Gezin in sorunlarını dinleyen MASSAD Yönetim Kurulu Başkanı Feti Ahmet GEL Gezin ile ilgili bir çalışma başlattıklarını ifade etti.

Gezin in Hinterlandına değinen MASSAD Yönetim Kurulu Başkanı Feti Ahmet GELHazar Gölü kıyısında olduğundan turistik bir tatil yeridir.

Elazığ ili Maden ilçesine bağlı, Elazığ-Diyarbakır Karayolu üzerinde, Elazığ'a 50 km, Diyarbakır'a 100 km mesafede Güneydoğu Torosların eteğinde yerleşmiş bir yanda Mastar Dağı öbür yanında  Hazar Baba Dağı ve bunlar arasındaki mavi rengiyle duran Hazar Gölü kıyısında 1250 Mt. Rakımında Şirin bir yerleşim yeridir.

GEL ;Bu donanıma sahip GEZİN in tekrar belde olması Gezin’ li hemşerilerimizin elinde .1. İkametlerini gezin e taşımaları bu anlamda önemlidir dedi.

Maden de TOKİ uygulamasına karşı değiliz ancak önce gençlerin istihdamına yönelik projelerin yapılması daha elzemdir.

GEL: Önce aş iş

Bu minvalde Maden Alacakaya Arıcak Sivrice Stratejik Araştırma ve Kalkınma Derneği olarak bölgelerimizle ilgili gerekli stratejik çalışmalar üzerinde hassasiyetle duruyoruz diyerek konuşmasını noktaladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet