27 Ülkenin Katılacağı Toplantıda Elazığ’da Tanıtılacak

Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İş Birliği Derneği'nin (TASCA) Antalya’da düzenleyeceği iş ve kültür formunda Elazığ'ın da tanıtılacağı belirtildi.

27 Ülkenin Katılacağı Toplantıda Elazığ’da Tanıtılacak EKONOMİ

TASCA’nın düzenlediği iş ve kültür forumu, 27 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcı ile 20-24 Aralık'ta Antalya'da gerçekleştirilecek. Türkiye, Körfez ve Arap dünyası başta olmak üzere Avrupa, Kuzey Afrika Latin Amerika ve Asya ülkelerinden gelecek yatırımcıları, akademisyen ve gazetecileri ülkeye çekecek önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. II. Uluslararası TASCA Forumu "Ortaklık ve Kalkınma", 20-24 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. TASCA’nın düzenlediği forum, 27 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilecek. Dünyanın önde gelen iş adamları, sivil toplum, akademik ve medya kuruluşlarının mensupları, düşünce ve araştırma kuruluşunun üyeleri forumda hazır bulunacak. Forumun, Türkiye ekonomisine ve iş dünyasına yeni iş kapıları açmak, ihracat, ithalat imkanları oluşturmak, ekonomik , sosyal, kültürel iş birliği ile ortaklıklar kurulması için zemin hazırlaması planlanıyor. TASCA Başkanı Dr. Muhammed Adil, "İslam dünyasında Türkiye’nin varlığını daha güçlü hissettirmek, yeni dostlar kazanmak, özellikle hain 15 Temmuz darbe girişimini birinci elden anlatmak ve böylelikle Türkiye-İslam Dünyası arasındaki iş birliğini her alanda güçlendirmek istiyoruz" dedi.

TASCA Başkan Yardımcısı Hayrettin Turan da, "Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve İslam ülkelerinde konferanslar düzenliyoruz. Özellikle Arap yatırımcıları getirerek, Türkiye'deki iş ve yatırım fırsatlarını analiz ediyoruz. Foruma çeşitli ülkelerden yatırımcıların, gazetecilerin ve akademisyenlerin getirilmesi, iş birliği ve ortaklık kültürünün güçlenmesine de katkı sağlayacak" diye konuştu.

II. Uluslararası TASCA forumuna, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın da şeref konuğu olarak katılacağı bildirildi. 27 ülkeden 300'den fazla katılımcıya Elazığ’ın zengin kültürü, turizmi, tarihi ve yatırım imkanlarının da aktarılması planlandığı belirtildi.
Ayrıca, uluslararası foruma katılan misafirlere Elazığ ile ilgili kültür gecesi organize edileceği bildirildi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet