Elazığ Bugün Yağmurlu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarıların ardından kentte yağışlar etkisini göstermeye başladı.

Elazığ Bugün Yağmurlu GÜNDEM

Türkiye genelinde birçok ili etkisi altına alması beklenen yağışlar başladı. Öğleden önce havanın açık olduğu Elazığ'da öğlen saatlerinin ardından havanın bir anda kapanmasıyla beraber yağmur başladı. Sokaklardaki vatandaşlar, bir anda başlayan yağmura hazırlıksız yakalanırken, kimi vatandaşlar da şemsiyelerini yanına almayı ihmal etmeyerek ıslanmaktan korundu. Yağmur'un yağmasının güzel olduğunu belirten Fatih Demirbağ, “Kışın gelmesiyle yağışlar başladı. Yağmur yağması berekettir” dedi.

Yağmurun güzel bir bereket olduğunu aktaran Bediha ve Samanur Ertan kardeşler ise, “Yağmur havayı temizliyor ve mikropları öldürüyor. Yağmurla birlikte kışın geldiğini de hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Tut ise, “Yağmur bereket, rahmet ve güzelliktir. Yağmur insanlar için bolluktur. Yağmur yağdığı zaman mikroplar da ölüyor” ifadelerinde bulundu. 

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet