Elazığ Belediyesi, Uluslararası Yapex Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu

Elazığ Belediyesi, Antalya Expo Center’de düzenlenen 24. Uluslararası Yapex Fuarı’nda açtığı stant ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Elazığ Belediyesi, Uluslararası Yapex Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu EKONOMİ

Antalya Expo Center'de 16-19 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen 24. Uluslararası Yapex Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’nda, Elazığ’ın tarihi ve kültürel birikiminin gün yüzüne çıkarılması ve restorasyon projelerinin tanıtılması için Elazığ Belediyesi tarafından açılan stant, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Yerli ve yabancı firmaların yanı sıra belediyelerin de katıldığı fuarda, Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan Elazığ’ın tarihi ve kültürel mirasının yaşatılmasına ilişkin projeler, yazılı ve görsel sunumlarla ziyaretçilere aktarılmak üzere görücüye çıkarıldı. İlginin yoğun olduğu Elazığ Belediyesi standını Türkiye’nin dört bir tarafından gelen ziyaretçilerin yanı sıra Antalya’da yaşayan çok sayıda Elazığlı vatandaşlarımız da ziyaret etti. Elazığ Belediyesi tarafından açılan standı Ziyaret edenler arasında, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ÇEKÜL Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ve çok sayıda il ve ilçe belediye başkanları ile restorasyon şirket yöneticileri de yer alıyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Elazığ’ın tanıtımı noktasında fuarın önemli katkıları olduğuna dikkat çekilerek, “Elazığ Belediyesi, 24. Uluslararası Yapex Fuarı’nda açtığı stant ile Elazığ’ın ve özellikle Harput’un tanıtımı açısından çok önemli bir faaliyet gerçekleştirmiştir. Çok sayıda vatandaşa ulaşabilmiş ve şehrimizin güzelliklerini anlatabilme, tanıtabilme fırsatı oluşturmuştur. Elazığ Belediyesi olarak kimlik sahibi bir kent oluştururken, binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirasa sahip Harput’un hak ettiği konuma gelmesi için de başlatılan çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülecektir” denildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet