Belediye Hava Kirliliğini Önlemek Amacıyla Vatandaşları Bilgilendirdi

Belediye, havaların soğumaya başlaması ile birlikte vatandaşlara daha sağlıklı ve temiz bir ortam için alınması gereken önlemlere ilişkin vatandaşları bilgilendirdi.

Belediye Hava Kirliliğini Önlemek Amacıyla Vatandaşları Bilgilendirdi GÜNDEM

Elazığ Belediyesi, havaların soğumaya başlaması ile birlikte vatandaşlara daha sağlıklı ve temiz bir ortam sağlamak amacıyla ısınmadan kaynaklanan hava kirliliğin önlenmesi için alınması gereken önlemlere ilişkin vatandaşları bilgilendirdi.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vatandaşlardan doğalgaz hatlarının geçtiği mahallelerde konut ve işyerlerinde doğalgaz kullanılması, doğalgazın ulaşmadığı mahallelerde ise kalorisi yüksek (6000-8000) kömür kullanılması istendi.

Açıklamada ayrıca kalorifer kazanlarının, bacaların periyodik bakımlarının ve temizliğinin yapılması, ateşçi sertifikasına sahip kalorifercilerin çalıştırılması gerekliliği vurgulanarak, soba zehirlenmelerinin önlenmesi için de vatandaşların gece yatmadan önce sobanın içindeki yakıtın tamamen söndüğünden emin olunması istendi.

İnsan sağlığının korunması amacı doğrultusunda hava kalitesinin korunması ve hava kirliliğinin önlenmesine yönelik Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtilen açıklamada, bacalarından kötü duman çıkışı olan, kaçak yakıt kullanan ve satan, özel ve tüzel kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet