Karısını Öldüren Koca Adliyeye Sevk Edildi

Elazığ’da çocuğunu görmesine izin vermeyen eşini öldüren koca adliyeye sevk edildi.

Karısını Öldüren Koca Adliyeye Sevk Edildi ASAYİŞ

Öldürülen kadının, 3 yaşındaki oğlunu sadece bir dakika gördüğü o sırada içeri giren kocası tarafından kurşunlanarak öldürüldüğü öğrenildi 

Olay, dün saat: 13.30 sıralarında merkez Sanayi Mahallesi Levent Sokak’ta bir tuhafiyecide meydana gelmişti. Bir süredir kocası Serkan (37) ve 3 yaşındaki oğlundan ayrı yaşayan 24 yaşındaki İlknur Y., çocuğunu görmek istemişti. Genç kadın, ayrı yaşadığı eşinden habersiz, kocasının yeğeninden oğlunu evin yakınlarındaki bir iş yerine getirmesini istemişti. Durumdan şüphelenen Serkan Y. ise, çocuğuyla çıkan yeğenini takip etmiş, oğluyla görüşen eşini tabanca ile vurarak öldürmüştü. Yakalanan şüpheli kocanın Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği’ndeki ifadesi tamamlandı.

Cinayet şüphelisi Serkan Y. İfadesinin ardından Türk Ceza Kanunu’nun 81/2 maddesi gereğinde tasarlayarak eşini öldürmek suçundan adliyeye sevk edildi. Zanlıya adliyeye sevki sırasında çelik yelek giydirildi.

Oğlunu bir dakika görebilmiş

Olayla ilgili görgü tanıkları, İlknur Y.’nin, girdiği iş yerine, çocuğunun bir genç kız tarafından getirildiği ve yaklaşık bir dakika görüştükten sonra ayrı yaşadığı kocasının içeri girdiğini gördüklerini söyledi. İçeri giren kocanın hiçbir şey konuşmadan belindeki silahı çıkartıp, genç kadına çocuğunun gözü önünde ateş etmeye başladığını aktaran görgü tanıkları, kadının yere düşmesinin ardından çocuğunu kucağına alarak iş yerinden hızla uzaklaştığını ifade etti.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet