Başkan Yanılmaz, Hizmette Elazığ Modelini Anlattı

Ankara’da gurbetçilerle buluşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Hizmette Elazığ Modeli”ni anlattı.

Başkan Yanılmaz, Hizmette Elazığ Modelini Anlattı GÜNDEM

Elazığ Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve Ankara’da yaşayan Elazığlıların yoğun ilgisiyle gerçekleşen program, Elazığ Kültür Derneği Başkanı, Prof. Dr. Haşim Çakırbay’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, dört bin yıllık kadim kültüre sahip Elazığ’a, adil hizmet sunmak etmek için yola çıktıklarını ifade ederek, Elazığ’da hayata geçirdikleri çalışmaları ve temel ilkelerini anlattı.

Başkan Yanılmaz, konuşmasında şunları kaydetti:

“2014 yılında göreve başlarken öncelikli olarak, çalışmalarımıza ilişkin temel ilkelerimizi belirledik. Belirlediğimiz temel ilkelerimizden birisi ‘birlikte yönetim’ ilkemizdir. Yani Elazığ’ı dört duvar arasında değil, bu şehirde yaşayan herkesin müdahil olduğu bir yönetim anlayışıyla yönetmektir. İkinci ilkemiz olarak yaptığımız her çalışmayı bize siyasi getirisi ne olur mantığıyla değil, şehre katkısı ne olur mantığıyla gerçekleştiriyoruz. İnsanımıza hizmeti götürürken, onların siyasi görüşü ve duruşuna göre değil, ihtiyaçlarına göre hareket ediyoruz.  Şantiyeci bir belediyeciliği uyguluyoruz. Çalışmaların içerisinde yer alarak, sorunları ve çözümleri yerinde tespit ediyoruz. En önemli prensiplerimizden birisi de hesap verme şuurunu ortaya koymaktır. Biz attığımız her adımdan dolayı öncelikle Yaradanımıza hesap vereceğimiz şuuruyla hareket ediyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız her çalışmayı şeffaf yönetim anlayışıyla ortaya koyuyoruz. Bir diğer ilkemiz ise biz tepede durup bu şehri yönetmek için değil, bu şehre hizmet eden personeli yönetmek için varız. Bizim anlayışımızda bir tarafta yönetenler, bir tarafta yönetilenler bulunmuyor. Bizim anlayışımızda bir tarafta bu şehre hizmet almak için görev alanlar var, bir tarafta da hizmet almak isteyen şehrin sahipleri var. İşte bütün bu hedefler doğrultusunda ulaşmak istediğimiz nihai hedef ise Elazığ’ı kolay ve kaliteli yaşanabilir bir şehir haline getirmektir. Elazığ’ı mevcut nüfusuyla, metropol şehir kimliğine ulaştırmaktır. Bulvar ve caddeleriyle, parklarıyla, yaşam kültürüyle Elazığ metropol bir şehir kimliği kazanmalıdır. 1 milyon nüfuslu köy olmaktansa, 450 bin nüfuslu metropol şehir olmak, çok daha anlamlıdır. Elazığımızın bölgesinde örnek bir şehir olması hedefimizdir.”

Konuşmasında daha sonrada Elazığ’da 2014’ten itibaren hayata geçirdikleri çalışmalara ilişkin bilgiler aktaran Başkan Yanılmaz, Elazığ’ı merkez ve ilçelerinin sahip olduğu tüm değerlerle geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet