TSO İle FKA Arasında Hibe Protokolü İmzalandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde teşhir merkezi ve konferans salonu oluşturulması konusunda Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ile protokol imzalandı.

TSO İle FKA Arasında Hibe Protokolü İmzalandı EKONOMİ

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2016 yılı Yaşam Kalitesi ve Sanayi Altyapıları Mali Destekler programına Elazığ TSO tarafından hazırlanan teşhir merkezi ve konferans salonu projesinin oluşturulması konusunda protokol imzalandı. Toplam bütçesi 1 milyon 189 bin lira olan projenin, yüzde 70 olan 831 bin 325 lirası Fırat Kalkınma Ajansı tarafında finanse edilecek ve 16 ayda tamamlanacak. Elazığ TSO Toplantı Salonu'nda gerçekleşen protokol törenine Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop ve davetliler katıldı.

FKA tarafından 2016 yılı Yaşam Kalitesi ve Sanayi Altyapıları Mali Destekler programına önemli bir proje hazırladıklarını belirten Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, "Projemiz ile mevcut hizmet binamız bünyesinde modern bir konferans salonu ile üyelerimizin ürünlerini tanıtacakları bir teşhir merkezi oluşturulması hedeflenmiştir. Projemizin toplam bütçesi 1 milyon 189 bin liradır. Bu bütçenin yaklaşık olarak yüzde 70'i Fırat Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilecek olup, toplam hibe miktarı 831 bin 325 liradır. Bu hibe miktarı Elazığ TSO tarihinde odaya ve üyelerimize kazandırılan en yüksek orandır. Projemizin tamamlanma süresi 16 aydır" dedi.

FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop ise, "Fırat Kalkınma Ajansımızın 2016 yılı Yaşam Kalitesi ve Sanayi Altyapıları Mali Destekler programında 1 milyon 189 bin bütçeli olan bu projenin değerlendirme süreci sonunda başarı ile sonuçlandı. Önümüzdeki 16 aylık süreçte bu proje uygulanacak. İnşallah ilimize ve sanayicilerimize önemli bir eser kazandırılmış olacak. Geçtiğimiz haftalarda bölge illerimize, Yaşam Kalitesi ve Sanayi Altyapıları Mali Destekler programı kapsamında toplamda 10 milyon lira hibe desteği sağlanmış oldu ve toplamda 18 proje değerlendirildi. Ajansımız kurulduğu günden itibaren, 558 proje desteklenmiş ve toplamda 920 milyon lira gibi bir proje destek hacmine ulaşmış bulunmaktadır.

Elazığ'da bu projeler içinde 150 tanesi desteklenmiş bulunmakta ve toplamda 26 milyon lira bir hibe destek sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.
Konuşmalardan sonra hazırlanan protokol imzalandı.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet