Belediye Tarafından, 30 Tane Yeni Park Alanı Hizmete Sunuldu

Elazığ Belediyesi, daha yeşil ve daha ferah bir Elazığ hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalarını her geçen gün artırarak sürdürüyor.

Belediye Tarafından, 30 Tane Yeni Park Alanı Hizmete Sunuldu GÜNDEM

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce sürdürülen çalışmalar ile şehre yeni park ve yeşil alanlar kazandırılmaya devam ediliyor. Elazığ Belediyesi, Şehrin yaşam kalitesini artırmak amacıyla sürdürülen çalışmalar doğrultusunda, şehrin farklı noktalarında 2016 yılı içerisinde 30 adet yeni park yapımı gerçekleştirerek kente yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor.

Yapılan çalışmalar neticesinde ailelerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri ve birlikte spor yapabilecekleri yeni sosyal yaşam alanlarının şehrimize kazandırılarak halkımızın hizmetine sunulması başta çocuklar olmak üzere vatandaşlarımız tarafından da beğeni ile karşılandı.

Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında şehrin yoğun olarak kullanılan park alanlarında, Parke taşı döşeme çalışmaları, dolgu-tesviye ve çimlendirme çalışmaları, ağaç ve bitki dikim çalışmaları, çocuk oyun grupları, finess spor aletleri, oturma bankları ve son olarak ışıklandırma direklerinin de yerleştirilmesiyle birlikte parklar tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın güvenli oyun alanlarına sahip olmaları, vatandaşlarımızın kolayca spor alanlarına erişimi ve aynı zamanda şehrin nefes almasına, estetik dokusuna ve yaşam kalitesine katkı sağlamak adına mahalle içi yeni park yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürdürülmeye devam edilecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet