Başkan Yanılmaz, Elazığlı İş Adamlarıyla İstanbulda Biraraya Geldi

Başkan Mücahit Yanılmaz, belediyecilik hizmetinin yanında şehrimizin ekonomik anlamda kalkınması ve ilerlemesi amacıyla iş adamları ile gerçekleştirdiği toplantılara bir yenisini daha ekledi.

Başkan Yanılmaz, Elazığlı İş Adamlarıyla İstanbulda Biraraya Geldi EKONOMİ

Platform 23 etkinlikleri kapsamında Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) tarafından İstanbul’da düzenlenen ve Elazığlı İş adamları ile Bürokratların katıldığı toplantıda, Elazığ ekonomisi masaya yatırıldı. Elazığ’ın bölgesinde daha güçlü ve daha kalkınmış bir şehir haline gelebilmesi için sanayileşmenin ve üretimin artırılması gerektiğinin altını çizen Başkan Yanılmaz, Şehre yapılan yatırımların artırılmasının Elazığ ve bölge halkı için çok önem arz ettiğini söyledi.

BAŞKAN YANILMAZ: “ ELAZIĞ’A YENİ YATIRIMLAR YAPMAK İÇİN GELİN HEP BİRLİKTE ÇABALAYALIM”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İş adamları ile gerçekleştirilen istişare toplantısı kapsamında, Elazığ’ın kendi bölgesinde her geçen gün daha söz sahibi bir kent durumuna geldiğini ifade ederek, yeni yatırım alanlarının oluşturulması gerektiğini ve Elazığ’ın bu potansiyele sahip bir şehir olduğunu vurguladı. Gerçekleştirilen toplantı çerçevesinde sözlerine şu şekilde devam eden Başkan Yanılmaz, “Elazığ’a yapılacak olan yatırımların önünü açmak ve yatırımlarla ilgili her türlü engeli aşmak benim kendime edindiğim en asli ve öncelikli vazifedir. Ben Elazığ’da parayı kimin kazandığına bakmam. Ben o paranın ve yatırımın Elazığ’a girmiş olmasına ve o yatırımın Elazığ’da gerçekleştirilmiş olmasını önemserim. Elazığ’da yapılan her yatırım çok değerlidir ve ben o yatırımı adeta bir pazarlama müdürü gibi pazarlamayı, her ortamda dile getirerek değerli kılmayı kendime bir görev sayarım. Bu bağlamda Elazığ dışındaki bütün yatırımcı kardeşlerimizi, kendi yatırım kapasitelerini artırarak Elazığ’a yatırım yapmaya davet ediyorum. Elazığ Belediye Başkanı olarak bütün yatırımcılara gereken desteği vermeye hazırım” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki mermer rezervinin % 8,5’ini Elazığ’ın karşıladığını belirten Başkan Yanılmaz, “Elazığ vişne mermeri dünyada bir numaradır ve bizler kendi mermerimiz ile bu konuda mermerin başkenti olabilecek bir potansiyel taşıyoruz. Elazığ mermerinin katma değerini artırarak dünyada bir numara haline getirebiliriz. Elazığ’ın yıllık cirosunu, yıllık ihracatını daha yüksek rakamlara çıkartarak, Elazığ’ı daha yaşanılabilir ve güçlü bir kent haline kavuşturabiliriz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet