Elazığ Belediyesi, Uluslararası Yapex Fuarı’na Katıldı

Elazığ Belediyesi, Antalya Expo Center’de düzenlenen 24. Uluslararası Yapex Fuarı’nda açtığı stant ile ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Elazığ Belediyesi, Uluslararası Yapex Fuarı’na Katıldı EKONOMİ

Antalya Expo Center'da düzenlenen 24. Uluslararası Yapex Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’nda, Elazığ’ın tarihi ve kültürel birikiminin gün yüzüne çıkarılması ve restorasyon projelerinin tanıtılması için Elazığ Belediyesi tarafından açılan stant, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Yerli ve yabancı firmaların yanı sıra belediyelerin de katıldığı fuarda, Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan Elazığ’ın tarihi ve kültürel mirasının yaşatılmasına ilişkin projeler, yazılı ve görsel sunumlarla ziyaretçilere aktarıldı . İlginin yoğun olduğu Elazığ Belediyesi standını Türkiye’nin dört bir yanından  gelen ziyaretçilerin yanı sıra önemli siyasetçiler, işadamları ve  Antalya’da yaşayan çok sayıda Elazığlı ziyaret etti.  Ziyaretçilere  Elazığ’ın ve Harput’un Kültür Varlıkları hakkında yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler sunuldu.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Elazığ’ın tanıtımı noktasında fuarın önemli katkıları olduğuna dikkat çekilerek, “Elazığ Belediyesi, 24. Uluslararası Yapex Fuarı’nda açtığı stant ile Elazığ’ın ve özellikle Harput’un tanıtımı açısından çok önemli bir faaliyet gerçekleştirmiştir. Çok sayıda vatandaşa ulaşabilmiş ve şehrimizin güzelliklerini anlatabilme, tanıtabilme fırsatı oluşturmuştur. Elazığ Belediyesi olarak kimlik sahibi bir kent oluştururken, binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirasa sahip Harput’un hak ettiği konuma gelmesi için de başlatılan çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülüyor.” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet