Lokantacılar Esnafımız Mağdur Ediliyor

Elazığ Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, Lokantacılar esnafının, herkesin kendi işini yapmadığı için mağdur olduğunu ifade etti.

Lokantacılar Esnafımız Mağdur Ediliyor EKONOMİ

Bazı esnafların başka esnafların ekmeğinde gözü var. Kolluk kuvvetlerimizden ricam bu soruna bir dur desinler artık esnafın sabrı kalmadı” dedi.

Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, Esnaflarının mağdur olduğu konuların başında fırınlarda ve kasaplarda yemek pişirilmesi olduğunu belirterek “Bazı kasaplar dükkanlarında mangal kurup et pişirerek satıyorlar. Bu esnaflıkla bağdaşmaz bir durumdur. Ayrıca fırınlarda yemek pişiriliyor bu durumu her platformda dile getirmemize rağmen hala bu sorun devam ediyor. Bazı fırınlarımızın dolaplarında bizlerden çok et bulunuyor. Sorulduğunda personelimizin yemesi için aldıklarını söylüyorlar. Bu kadar eti nasıl personele yediriyorsunuz sorarlar. Bizler de lokantalarımız da ekmek pişirelim, müşterilerimize et satalım. Ben buradan esnaflarımıza sesleniyorum herkes kendi işini yapsın ki birlik beraberlik içinde olalım”.

BAŞKAN ULAŞ:“RESMİ KURUMLAR KENDİ PERSONELİ DIŞINDA KİMSEYE YEMEK VERMESİN”

Başkan Süleyman Ulaş, Bazı kamu kurum ve kuruşları personelini dışında vatandaşlara yemek verdiğini söyleyerek “Resmi Kurumlar kendi personeline yemek vermesine karşı değiliz. Sadece bizim isteğimiz kendi personelleri dışındaki kişilere yemek vermesinler. Kurumlar kendi dışındaki kişilere yemek verdiğinde esnaflarımız mağdur oluyor. Ben buradan resmi kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerine seslenmek istiyorum. Esnafımız zaten zor durumda kurum dışındaki vatandaşlara yemek vermeye devam ederseniz esnaflarımızı daha zor günler bekliyor demektir” ifadelerine yer verdi.

 'BORDO BEYAZ BAYRAK GÜVENİLİR GIDA PROJESİ”

Elazığ Valiliği öncülüğünde Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 'Bordo Beyaz Bayrak Güvenilir Gıda Projesi hakkında da bilgiler veren Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, “İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından lokanta ve restoranlara güvenilir gıda sertifikası ve bordo beyaz bayrak verilecektir. Projeden faydalanmak isteyen esnaflarımız başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonrası gerekli denetimler sonrası bayrağa hak kazananlara belgeleri verilecektir. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Yücel akgüneş @Yemek

22 Kasım 2016 17:55

Sayın Başkan konu hakkındaki görüşleriniz güzel ama bir müşteri olarak herhangi bir lokantada yemek yemeye gidelim porsiyonlara bakalım nasıl bir kişiyi doyururmu görelim elazığda nedense yemek kıtlığı var yemekler yarım porsiyon olmuş tabiki millet de doymadigi için gitmiyor önce yemek porsiyonlarini düzeltmek lazım

Haber Scripti: Medya İnternet