Elazığ Belediyesi Kapılarını Gençlere Açıyor

Elazığ Belediyesi, merkez binasında yer alan sosyal tesisini, ders çalışmak isteyen veya kitap okumak isteyen gençlerin hizmetine sunuyor.

Elazığ Belediyesi Kapılarını Gençlere Açıyor EĞİTİM

Sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda eğitimden spora, sosyal yardımlaşmadan kadın ve çocuklara yönelik pozitif ayrımcılık sağlayan desteklere şehir yaşamına önemli katkılar sağlayan Elazığ Belediyesi, çocuklar ve gençlere yönelik destekleyici yeni bir çalışma başlattı.

Yapılan düzenleme doğrultusunda Elazığ Belediyesi merkez binanın 6. katında yer alan sosyal tesis, 08.00-11.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında gençlere tahsis edilecek. Hizmette maksimum fayda sağlamaya yönelik uygulama sayesinde, personele hizmet veren sosyal tesis, personelin kullanmadığı saatlerde ise gençlerin hizmetine sunulmuş olacak. Böylece öğrenciler, rahat ve güvenilir bir ortamda kitap okuma, ders çalışma ve sınavlarına hazırlanma imkanına kavuşacak.

Öte yandan Elazığ Belediyesi tarafından şehrin pek çok noktasında olduğu gibi merkez binada da sunulan ücretsiz wi-fi hizmeti sayesinde gençlerin ödevlerini yapmalarına da destek sağlanacak.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatına katkı sağlamak amacıyla Elazığ Belediyesi Sosyal Tesisinin öğrencilerin hizmetine sunulduğu belirtilerek, “Elazığ Belediyesi olarak gençlerimizin eğitsel ve sosyal gelişimlerine destek sağlamak önceliklerimiz arasındadır. Özellikle EBEGEM bünyesinde düzenlenen pek çok kursla, bu yönde önemli destekler sağlanıyor. Destekleyici çalışmalar doğrultusunda Belediye sosyal tesisi de 24 Kasım Perşembe gününden itibaren hafta içi her gün günün büyük bir bölümünde öğrencilerin hizmetine sunuldu. Öğrencilerimiz, böylece rahat ve güvenilir bir ortamda ders çalışma ve kitap okuma alanı kazanmış oldu. Yine bu noktada sunulan ücretsiz Wİ-Fİ imkanıyla da öğrencilerin ödevlerini yapmalarına destek sağlanmış olacaktır” denildi. 

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet