Öğretmenlerimiz Fedakarca Görev Yapıyor

Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Öğretmenlerimiz Fedakarca Görev Yapıyor GÜNDEM

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Ayaz, yeni neslin yetişmesinde öğretmenlerin görevlerini hakkıyla yerini getirdiğini söyledi.

Başkan Ayaz, yayımladığı mesajda şu görüşlere yer verdi: “Yurdumuzun dört bir yanında her türlü zorluğa ve sıkıntıya göğüs gererek yavrularımıza vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayan öğretmenlerimizin kuşkusuz çok büyük emekleri ve gayretleri bulunmaktadır. Bundan dolayı öğretmenlerimize karşı duyduğumuz minnet ve şükran duygularımızı devamlı canlı tutmak zorundayız.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları, milli kültür ve tarihimize bağlı, evrensel değerlere açık, aklı hür vicdanı hür kişiler olarak yetişmeleri için bin bir fedakârlıkla çalışan, öğretmenlerimize şükran duygularımı ifade etmek istiyorum.

Günümüzde devletlerin gücünün ilim adamlarının sayısı bilim ve teknolojideki seviyeleriyle ölçüldüğünü düşünürsek öğretmek gibi yüce bir görevin ifa edilmesi olan öğretmenlik mesleğinin önemi bir kez daha ortaya çıkar. İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenlerimiz ellerindeki işlenmemiş cevherleri, azimle, sabırla, sevgiyle birer şahesere dönüştürürler. Çünkü onlar bilirler ki bu şaheserler geleceğin garantisi, aydınlık yarınların umududurlar.

Bu duygu ve düşüncelerle Yazıkonak Beldemizde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet