Bizim İçin Elazığ 38 Mahalleden İbaret Değildir

Elazığ Belediyesi tarafından yapım çalışmaları sürdürülen Şorşor Deresi Kolektör hattı döşeme çalışmaları nedeniyle tahribata uğrayan Yazıkonak Beldesi sınırları içindeki yollar yenilendi.

Bizim İçin Elazığ 38 Mahalleden İbaret Değildir GÜNDEM

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz ile Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Yazıkonak sınırları içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. 

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, göreve geldikleri andan itibaren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın kendilerine her anlamda destek verdiğini belirterek, “Yazıkonak beldesini yakından ilgilendiren her konuda sürekli Sayın Başkanımızla istişare halinde olduk. Şorşor Deresi kolektör hattının beldemizden geçen kısmıyla ilgili çalışmalar çok hızlı ve sıkıntısız bir şekilde tamamlandı. Bu bağlamda Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’a şahsım ve Yazıkonak beldesi sakinleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Şehrin 40 yıllık sorununu çözüme ulaştıran Şorşor Deresi Projesinin Yazıkonak ayağının tamamlandığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Şorşor Deresi Projesine yönelik çalışmalarımız bütün hızıyla sürüyor. Ana kolektör hattının geçtiği Yazıkonak beldemizde toplam 15 bin metre karelik asfalt çalışması gerçekleştiriyoruz. Çalışmaları kısa sürede tamamlayarak, belde sakinlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Şehirlerarası yol kalitesine eş değer bir asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Yanılmaz, “Bu yol, Yazıkonak beldesi içinden geçen ve Mollakendi başta olmak üzere diğer köylerimizi de ilgilendiren önemli bağlantı yollarından biri olacaktır. Çalışmalarımıza sağladıkları destekten dolayı Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz’a ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Biz el birliği, gönül birliği yaptığımızda Elazığ’a ne kadar büyük hizmetler geldiğini hepimiz görüyoruz” diyen Başkan Yanılmaz, “Elazığ sadece 38 mahalleden ibaret değildir. Biz Elazığ’a bakarken Yazıkonak beldemizi, Akçakiraz beldemizi, Mollakendi ve Yurtbaşı’nı gözardı etmiyoruz. İlçe ve beldelerimizi asla gözardı etmiyoruz. Büyükşehir belediyesi değiliz ama büyükşehir belediyesi gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elazığ’da yaşayan 574 bin kardeşimizin huzuru ve güveni olmazsa olmazımızdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet