Başkan Yanılmaz, Dünya Kadınlar Günü’nde Ebegemli Bayan Kursiyerleri Ziyaret Etti

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında eşi Nebahat Yanılmaz ile birlikte Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM)’ni ziyaret ederek, bayan kursiyerlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Başkan Yanılmaz, Dünya Kadınlar Günü’nde Ebegemli Bayan Kursiyerleri Ziyaret Etti EĞİTİM

Başkan Yanılmaz ilk olarak, EBEGEM bünyesinde kadın girişimci adaylarına yönelik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlayan KOSGEB Onaylı Girişimcilik Eğitimi’ne katılan 25 kursiyeri ziyaret etti. Başkan Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz’a bayan Belediye Meclis üyeleri de eşlik etti. Nebahat Yanılmaz tarafından bayan kursiyerlere karanfil hediye edilmesinin ardından Başkan Yanılmaz, bayanların daha fazla ülke ekonomisine katkı sağlamasını önemsediklerini belirterek, “Sizler ailenin beyni durumundasınız. Sizlerin yetiştirdiği nesiller ülkesini, milletini seven bu ülke için faydalı bireyler olacaktır. Sizler aileyi ne kadar sağlam tutarsanız, toplum da o kadar sağlam olacaktır” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR

Ziyaret sırasında bir üniversite öğrencisi, Anne Üniversitesi, EBEGEM bünyesinde açılan kurslar ve üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım gibi özellikle bayanlara yönelik pozitif ayrımcılık ilkesi doğrultusundaki desteklerinden dolayı Başkan Yanılmaz’a teşekkür ederek, çiçek verdi.

 

Temel Bilgisayar Kullanım Kursu’na katılan bayan kursiyerleri de ziyaret ederek karanfil veren Başkan Yanılmaz, daha sonra ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ projesi kapsamında 3. etap AutoCad eğitimi alan bayan kursiyerlerin de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Başkan Yanılmaz EBEGEM programında daha sonra Temel Bilgisayar Kullanım Kursu’nu tamamlayan 25 bayan kursiyer ile Temel Arapça Dil Eğitimi Kursu’nu tamamlayan 25 bayan kursiyere Katılım Belgelerini vererek, Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Başkan Yanılmaz programı kapsamında son olarak Elazığ Belediyesi Aile Psikolojik Danışma Merkezi’ni ziyaret ederek, çalışanlara karanfil verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet