Ankara'da Çayda Çıra Parkı Açıldı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çankaya Belediyesi ile Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı tarafından Dikmen'de hizmete sunulan Çayda Çıra Parkı'nın açılışına katıldı.

Ankara'da Çayda Çıra Parkı Açıldı GÜNDEM

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Yanılmaz, Elazığ’ın Çayda Çıra isminin, oyununun ve manasının farklı şehirlerde yaşatılmasının ve anılmasının gururunu yaşadığını belirterek, Elazığ’ın bulunduğu bölgede huzurun ve hoşgörünün başkenti olduğunu söyledi. Elazığ’ın mert, namuslu ve dürüst insanların yaşadığı bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, “Elazığ, birçok dinin, birçok ırkın, birçok medeniyetin harmanlandığı bir şehirdir ve birlikte yaşama kültürünü ortaya en güzel şekilde çıkarabilmiş şehirlerimizdendir. Vatanı ve milleti uğruna hiç düşünmeden canını ortaya koyacak mert, dürüst ve namuslu insanların yaşadığı bir şehirdir Elazığ. 4 bin yıllık kadim bir geçmişe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış köklü bir şehirdir” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Çayda Çıra Parkı'nda Elazığ'a özgü birçok motif, simge ve Çaydaçıra heykeli yer alıyor.

Elazığ’ı sembolize eden parkta insanlara, Elazığ’ın müziğini, atmosferini ve ortamını yaşatacak birçok tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek. Ayrıca sahip olduğu konum itibarı ile yüksek bir mevkide yer alan Çaydaçıra Parkı, tıpkı Harput gibi bulunduğu bölgede tüm şehre hakim bir konumda yer alıyor. Üzerinde dalgalandırdığı dev Türk Bayrağı ile de göz dolduran Çayda Çıra Parkı, Ankara’da yaşayan Elazığlıların buluşma noktalarından biri olacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet