Elazığ’dan Suriye’ye İlaç Yardım Kampanyası

Elazığ Belediyesi ve İHH Vakfı Elazığ Şubesi işbirliğiyle, Suriye’de yaşam mücadelesi veren mazlumlar için ‘Çöp Olmasın, Şifa Olsun’ kampanyası başlatılıyor.

Elazığ’dan Suriye’ye İlaç Yardım Kampanyası GÜNDEM

Elazığ Belediyesi ve İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi işbirliğiyle, Suriye’de yaşam mücadelesi veren mazlumlar için ‘Çöp Olmasın, Şifa Olsun’ sloganıyla ilaç ve tıbbi malzeme toplama kampanyası başlatılıyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Suriye’de yaşanan drama kayıtsız kalmanın mümkün olmadığına dikkat çekilerek, “Yaşanan saldırılar sonucu tedavi ihtiyacı olan ancak ilaç sıkıntısı nedeniyle zaman zaman ölümle dahi burun buruna gelen Suriyeli mazlum kardeşlerimizin yaralarını sarmak amacıyla ilaç ve tıbbi malzeme toplama kampanyası başlatıyoruz. Kampanya, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın katılımıyla, 30 Kasım 2016 günü, saat 15.30’da, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek törenle başlatılacaktır. Kampanya ile şehrin 30 ayrı noktasında stant oluşturulacak. 15 gün sürecek kampanya sonunda toplanacak ilaç ve tıbbi malzemeler, doktorlar tarafından tasnif edilerek, kolilerle Suriyeli mazlumlara ulaştırılacaktır.” denildi.      

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet