Reklam

Reklam Neden Gereklidir? 

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte tüketicilerin ihtiyaçları, buna bağlı olarak da talepleri her geçen gün biraz daha çeşitlilik kazanmaktadır. Şirketler, bir yandan bu talebi karşılamaya çalışırken diğer taraftan da pastadan daha büyük dilim koparabilmek için rakipleriyle mücadele etmek zorundadırlar. Böyle bir rekabet ortamında en etkili silah şüphesiz ki etkili, iyi bir şekilde organize edilmiş hızlı bir reklam kampanyasıdır. Artan dünya nüfusuna paralel olarak şirketlerin ürünlerini yeni nesillere ulaştırmalarında reklamı daima bir iletişim aracı olarak kullanmaları kaçınılmaz bir gerçektir. Bu sebeple kendi sektörlerinin devi olan bütün şirketler reklam yapma gereksiniminin daha çok bilincinde olmuşlardır. 

E-Reklamın Avantajları Nelerdir? 

E-reklamın avantajları diğer reklam türleri ile karşılaştırılınca daha iyi anlaşılmaktadır. 
E-reklam diğer reklam seçeneklerine göre hem çok daha ucuzdur hem de çok daha etkilidir. 
E-reklam, reklamlarınızı direkt olarak, zaman kaybetmeden hedef kitlenize ulaştırmanızı sağlar. Böylelikle hem araştırma maaliyetinden kurtulmuş olursunuz hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. E-reklam ile hedef kitlenize bir tıklama kadar yakınsınız. 

Sizlere sunduğumuz e-reklam seçeneklerimiz aşağıdadır: 

1) Mailing Reklam: Mailing reklam, e-posta yoluyla ürününüzü, firmanızı, kurumunuzu vb.. kolay ve ucuz yoldan milyonlarca insana ulaştırmanızı sağlayan etkili bir reklam aracıdır. Kategorilere ayrılmış (sektörel, yaş, cinsiyet, eğitim, iller, eğilimler vs..) milyonlarca e-mail adresi ile hızlı ve etkin bir şekilde reklamlarınızı doğru hedef kitlesine ulaştırıyoruz. 

2) Web Reklam: Şirketimizin bünyesinde yer alan ve günde yaklaşık 10 bin tekil ziyaretçi potansiyeline sahip sitemizde uygun koşullarda, etkin bir şekilde firmanızın ve ürününüzün reklamını yapmanızı sağlayan hizmetimizdir. 

3) İnternet Danışmanlığı: Şirketinizin internet üzerinden tanıtımını hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşturabilecek sitelere reklam vermek suretiyle oluşturulmuş hizmet paketidir. Bu paket yıllık anlaşma dahilinde firmanızın internet üzerinde yaşayabileceği her türlü problemin çözümü içinde geçerlidir. 

REKLAM ve REKLAMIN AMACI 

Hiç kuşkusuz, satış ve satışı geliştirmede reklamcılık doğrultusunda pazarlamacının yönelebileceği amaçlar çok çeşitlidir. Fakat yine de, bu amaçların başlıcaları aşağıdaki gibi dökülebilir. 

• Tüketicinin dikkatini öncelikle işletmenin varlığına çekmek. 
• Tüketicilerin işletmenin ürettiği mal ve / ya da hizmetleri bir kez denemesini sağlamak. 
• Ürünün satışını tüketici daha işletmeye ayak basmadan sağlamak. 
• Tüketici üzerinde güven duygusu yaratmak. 
• Gelişmeye ve artan rekabete ayak uydurulduğunu tüketiciye duyurmak. 
• İşletmenin içinde bulunduğu endüstri dalı kapsamında üretilen mal ve hizmetlere olan istemi çoğaltmak. 
• Tüketiciyi işletmeye çekmek (ya getirmek, ya getirtmek ya da gelmesini sağlamak.) 

Bu liste kuşkusuz daha da uzatılabilir. Fakat, gerçekte amaç ne olursa olsun, yiyecek - içecek işletmesinin tanıtma, propaganda ve / ya da reklam konusundaki kararını belirleyecek olan temel etmen doğrudan doğruya reklamcılık alanının içinde bulunduğu güncel koşullardır.

 

REKLAMLARINIZ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ 

bilgi@haberler23.com

 

Çok İzlenen Videolar

Haber Scripti: Medya İnternet